« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya yıldızı Eczacıbaşı'nda

Eczacıbaşı'nın yaptığı flaş transferlerin en önemli isimlerinden Antonella Del Core, Türkiye'ye gelerek kendisini yeni sezonda turuncu-beyazlı kulübe bağlayan imzayı attı.

İSTANBUL, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Türkiye'nin en büyük kulübüne gelmekten mutluluk duyduğunu belirten Del Core, "Yıllardır Eczacıbaşı'nı Avrupa'da hayranlıkla izliyorum. Bu kadar profesyonelce ve başarıyla yönetilen çok az kulüp vardır. Eczacıbaşı'nın gücünü de, kolay kolay hiçbir takımın ulaşamayacağı başarılarını da biliyorum. Bu başarılara yenilerini eklemek için elimden gelen katkıyı sağlayacağım" dedi.

Eczacıbaşı'nın flaş transferlerinden Antonella Del Core, bir günlüğüne Türkiye'ye gelerek imzayı attı. İmzanın ardından, turuncu -beyazlı forma ile ilk pozunu veren Del Core, Türkiye Ligi'nde forma giyecek olan "İtalya doğumlu ilk İtalyan milli oyuncu" unvanını da elde etmiş oldu.

Kendisini Eczacıbaşılı yapan sözleşmeyi, Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su ve Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Erdal Karamercan ve Yönetim Kurulu Üyesi Sacit Basmacı ile birlikte imzalayan Antonella Del Core, "Türkiye'nin en büyük kulübüne gelmekten çok mutluyum" dedi. Eczacıbaşı'nı iyi tanıdığını belirten Del Core, "Sadece ben değil, Avrupa'da voleybolla ilgilenen hemen herkes Eczacıbaşı'nı bilir. Tarihi başarılarla dolu bir kulüpte oynayacak ve yeni başarılar için katkı sağlayacak olmaktan büyük heyecan duyuyorum" diye konuştu.

Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr.Erdal Karamercan da, Neslihan ve Elif'in ardından bir diğer flaş transfer olan Del Core ile takımın büyük güç kazandığını ifade ederek, "Her mevkide Avrupa'nın en kaliteli oyuncularının yer alacağı, mücadele azmi en üst seviyede ve savaşan bir takım oluşturuyoruz. Önümüzdeki sezon, voleybolseverler bambaşka bir Eczacıbaşı izleyecek" dedi.

ANTONELLA DEL CORE KİMDİR?

Voleybol kariyerine doğduğu şehir Napoli'de başlayan 5 Kasım 1980 doğumlu, 182 cm boyundaki İtalyan smaçör, 2001 yılına kadar Napoli takımları; Assid Ester Napoli, Club Italia, Er Volley Napoli ve Ain Napoli'de oynadı. 2001 yılında Pesaro takımına geçmesiyle birlikte, kariyer basamaklarını tırmanmaya başladı.

İlk olarak 2004'te İtalya Milli Takımı'na seçilen ve ulusal takımla Dünya Kupası'nda 2007'de altın madalya, Dünya Grand Prix'de 2004'te ve 2005'te gümüş madalya, 2006'da bronz madalya, 2009 Dünya Şampiyonlar Kupası'nda altın madalya, Avrupa Şampiyonası'nda; 2007 ve 2009'da altın madalya, 2005'te gümüş madalya kazandı.

Kulüp takımlarıyla ise; 2006'da Scavolini Pesaro ile 2007'de Sirio Perugia ile CEV Kupası'nı, 2008'de Colussi Perugia ile, 2009 ve 2010'da Foppapedretti Bergamo ile Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu elde eden Del Core, 2010 Avrupa Şampiyonlar Ligi'nin "En iyi manşet alan oyuncu" ödülünün de sahibi oldu.

İtalya'nın en önemli takımlarından biri olan Foppapedretti Bergamo'dan Eczacıbaşı'na transfer olan Del Core, 2010-2011 sezonunda turuncu-beyazlı formayı giyecek.

 

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz