« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya yıldızı Ankara'da otelden kovuldu

Ankaragücü'nün İngiliz golcüsü Darius Vassell konakladığı otelden gece yarısı, kulüp, oda parasını ödemedeği için çıkarıldı.

ERCAN ATA - ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Ankaragücü fena karıştı

Karaman: 5 aydır maaş alamıyorum

Dün sarı-lacivertli yönetim ile teknik direktör Hikmet Karaman arasında yaşanan gerginlikler ve gelişmelerin ardından, başkent ekibinin bir diğer futbolcusu Gustavo Bebbe de (Alper Aydın) konakladığı otelinden çıkarılmıştı.

Sarı-lacivertli takıma transferi dünya çapında yankı uyandıran Vassell, Ankara'ya geldiği günden bu yana Crowne Plaza Otel'de kalıyordu.

KULÜP PARAYI ÖDEMEDİ

Bir dönem İngiltere Milli Takımı'nda da forma giyen ve İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'den alınan 29 yaşındaki golcü oyuncuya, dün akşam geç saatlerde otel yönetimi tarafından tebligat yapıldı ve otelden ayrılması gerektiği bildirildi. Vassell, bunun nedenini otel yönetimine sorduğunda ise, otel yönetimi, Ankaragücü Kulübü tarafından otel ücretinin ödenmemesini gösterdi.

TÜRKİYE'DEN AYRILMAK İSTİYOR

Bu gelişme üzerine kulüp yetkililerine ulaşmaya çalışan Darius Vassell, bunda başarılı olamayınca otelden ayrılmak zorunda kaldı.

Türkiye'ye yabancı olan ve ne yapacağını bilemeyen İngiliz futbolcu çareyi başka bir otele geçmekte buldu. Kalacak yeri olmayan Vassell, yeni oteline kendi cebinden ödediği parayla yerleşti. Golcü futbolcunun yaşanan bu olaylardan dolayı oldukça üzgün olduğu ve Türkiye'den ayrılmayı ciddi bir şekilde düşündüğü öğrenildi.

VASSELL'İN AÇIKLAMALARI

Kaldığı otelden ayrılırken açıklamalarda bulunan Vassell, "Kulübüm ile otel bir görüşme yapmış. Daha sonra otel müdürü benden otelden ayrılmamı istedi. Bunun üzerine Ankaragücü yetkililerini aradım ama ulaşamadım. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bununla ilgili olarak kulübümden bir açıklama bekliyorum. Bu açıklamaya göre yolumu çizeceğim" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz