ANTALYA HABERLERİ

Dünya starları Expo için geliyor

DHA
26.03.2016 - 11:34Son Güncelleme :
DHA

Mehmet ÇINAR/ ANTALYA, (DHA) - AÇILIŞINI 22 Nisan'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı Expo 2016 Antalya'nın 6 aylık sergi sürecinde Jennifer Lopez, Selena Gomez, Sting, Tarkan gibi dünya yıldızlarının yanı sıra, Türkiye'den de 25 sanatçının konseri olacak.
Antalya, 23 Nisan- 23 Kasım tarihleri arasında Türkiye'nin ilk defa düzenleyeceği Expo'ya ev sahipliği yapacak. 'Çocuk ve Çiçek' temalı botanik dalında düzenlenecek Expo 2016 Antalya'nın 6 aylık sergi sürecinde yerli ve yabancı birçok dünyaca ünlü yıldız kente gelecek.
Expo 2016 Antalya Yönetim Kurulu üyesi de olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, 6 ay sürecek etkinliklerde hem dünyaca ünlü hem de Türkiye'deki birçok sanatçının konser düzenleyeceğini söyledi.
ATSO Başkanı Davut Çetin, Jennifer Lopez, Sting, Selena Gomez, Deep Purple gibi star ve gruplarla görüşmelerin yapıldığını ve gelişlerinin yüzde 99 oranında tamam olduğunu belirtti.
Davut Çetin, iç turizme destek olması açısından Türkiye'nin ünlü isimlerinin de konser vereceğini kaydetti. Çetin, Tarkan dahil Ajda Pekkan, Kenan Doğulu, Murat Boz, Nilüfer gibi isimlerin de aralarında olduğu 25'e yakın sanatçının etkinlik kapsamında konser vereceğini söyledi.
Hangi sanatçının hangi tarihte konser vereceği yönünde çalışmaların sürdüğünü ve bu konuda henüz bir netlik oluşmadığını dile getiren Davut Çetin, dünyaca ünlü isimlerin konser etkinliklerinin uluslararası alandaki tanıtım ve duyuruları iyi yapılabildiği takdirde, turizme önemli katkı sağlanabileceğini kaydetti.
EN BÜYÜK ÜÇÜNCÜ ORGANİZASYON
Dünyada ilk defa 1881'de Paris'te düzenlenen ve Eyfel Kulesi'nin de yapım nedeni olan Expo, dünya futbol şampiyonası ve olimpiyatlardan sonra dünyanın en büyük üçüncü organizasyonu kabul ediliyor. Türkiye'de bir dönem İzmir'in 2015 adayı olduğu ancak kazanamadığı Expo'nun A1 kategorisini Türkiye'ye getiren Antalya'nın Aksu İlçesi'nde 1120 dekar alanda sergi alanı oluşturuldu. 40'ın üzerinde ülkenin kendi coğrafyalarına ait bitkilerden oluşan ülke bahçeleri kuracağı Expo 2016 Antalya alanında ve kentte 6 aylık sürede 20 bin civarında küçüklü büyüklü etkinlik düzenlenecek.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Dünya starları Expo için geliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 11 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya starları Expo için geliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı