« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya şampiyonundan valiye ziyaret

Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Brezilya'da düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Gökhan Seven'i makamında kabul etti.

DHA
SON GÜNCELLEME
Seven, antrenörü Ömer Kolişler, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Melike Ünal ile yaptığı ziyarette, Vali Öztürk ile bir süre sohbet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Öztürk, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'na bağlı olarak düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası'nda birinci olan Seven'i tebrik etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Çintimar'ın İstanbul'da dereceye giren sporculara ev verildiğini ifade etmesi üzerine Vali Öztürk, Erzurum ile İstanbul'un farklı olduğunu ancak başarılı sporcu için üzerine düşeni yapacaklarını söyledi.

Dünya şampiyonu Seven de bilek güreşinde dünya şampiyonu olabilmek için gece gündüz, yağmur, çamur, fırtına demeden çalıştıklarını belirterek, şampiyon olmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Bilek güreşinin paralimpik olmadığını dile getiren Seven, şunları kaydetti: “Bilek güreşinde, istikrarlı olunca, biraz da isteyince, dualar sayesinde şampiyonluk geldi. Hedefim, önümüzde yeni paralimpik oyunlarında halterde olimpiyat şampiyonu olmak. 4 yıl gibi bir süreç var. Bu süreçte iyi hazırlanıp, olimpiyat şampiyonu olacağım inşallah. Bunun için gece gündüz çalışacağım. Bilek güreşi paralimpik olmadığı için her zaman ikinci planda kaldı. Ama bilek güreşi bir halter veya paralimpik olan diğer spor branşları kadar zor.”

Vali Öztürk, başarılı sporcuyu altınla ödüllendirdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz