Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya şampiyonu Stihl

İstanbul Offshore Kulübü'nce düzenlenen Işıklar Dünya Off-Shore 225 Şampiyonası'nda, Kerem Tuncer-Alpay Akdilek ikilisi “Stihl” adlı tekneleriyle dünya şampiyonu oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın (MTSO) katkılarıyla organize edilen şampiyonanın final yarışı, Adnan Menderes Barış Meydanı'nda “Stihl”, “Beşiktaş-Miele”, “GSYİAD-Galatasaray”, “YKM Sport”, “Olympique de Marseille”, “Franke” ve “Lenore” takımlarının katılımıyla gerçekleşti.

Şampiyonada Kerem Tuncer-Alpay Akdilek ikilisi “Stihl” adlı tekneleriyle dünya şampiyonu oldu. Murat Leki ve Tuğberk Ucan “Beşiktaş-Miele” isimli teknesiyle ikinci, Francesco Redaelli-Giovanni Cagagni de “GSYİAD Galatasaray” adlı teknesiyle üçüncülüğü elde eti.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şampiyonanın Türkiye sıralaması da aynı olurken, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Grand Prix'inde ise “Stihl” birinci, “Beşiktaş-Miele” ikinci ve “YKM Sport” üçüncü oldu.

Şampiyonada dereceye girenlere ödülleri ise Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz, İstanbul Off-Shore Kulübü Başkanı Uğur Işık, MTSO Başkanı Şerafettin Aşut, MTSO Meclis Başkanı Faik Burakgazi ve diğer yetkililerin katılımı ile verildi.

Vali Güzeloğlu, törende, Mersin'in sporun her alanında geliştiğine işaret ederken, Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan da Offshore yarışlarının 2013 Akdeniz Oyunları'nda yer alması için girişim başlatacaklarını kaydetti.


Bunları da Beğenebilirsiniz