Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya şampiyonu itfaiyeci

Karatede 2007, 2008 ve 2009 yıllarında 2 kez Dünya, 3 de Avrupa Şampiyonu olan ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nde itfaiyeci olarak çalışan milli karateci Enez Erkan yangından yangına koşuyor.

Aziz GüVENER/ADAPAZARI (Sakarya), (DHA)
SON GÜNCELLEME
Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulu Karate Spor Kulübü bünyesinde spor yapan ancak, kulüp kapatılınca itfaiye kadrosuna alınan Ener Erkan burada görevini sürdürüyor. Kendi isteğiyle bu bölümü tercih ettiğini söyleyen Enes Erkan, 3 aylık eğitim ardından göreve başladığını, yangınlara müdehale etmenin, can ve mal kurtarmanın çok onurlu bir meslek olduğunu belirtti.

Karatede birçok başarı elde eden 80 ve 84 kiloda 2007, 2008 ve 2009 yıllarında 2 Dünya Şampiyonluğu ile 3 Avrupa Şampiyonluğu bulunan Enes Erkan, şöyle dedi;

"Bu göreve kendim isteyerek geldim. İtfaiyecilik çok kutsal bir görev. Göreve başladığım ilk günlerde çok heyecan yapıyordum. Ancak, her geçen gün bu heyecanımı yenmeyi başardım. Burada insanların can ve mallarını kurtarıyoruz. 3 aydır buradayım. Kendimi bu alanda daha da geliştireceğim."

Erkan, 2010 yılı Dünya ve Avrupa Şampiyonası'na hazırlandığını bildirirken, "Dünya ve Avrupa şampiyonluğumu pekiştirmek istiyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz