« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya şampiyonu güreşçi Kılıç'a Cumhuriyet altını

Milas Kaymakamı Bahattin Atçı, Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de 21-27 Ağustos tarihlerinde yapılan Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Hasan Berk Kılıç'a Cumhuriyet altını hediye etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bakü'de yapılan Dünya Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda rakiplerine puan vermeden dünya şampiyonu olan Hasan Berk Kılıç, yurda döndü. Şampiyon güreşçi Milas Kaymakamı Bahattin Atçı'yı makamında ziyaret etti. Genç sporcuyu kutlayan Milas Kaymakamı Atçı, Milas'tan bir dünya şampiyonu çıkmasının kendilerini gururlandığını söyledi.

Ziyarette bulunan Milas Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mustafa Ali Ünlüsoy, Hasan Berk Kılıç'ın Milas Güreş Eğitim Merkezi'nde spora başladıktan sonra başka bir kulübe transfer olmadan dünya şampiyonu olan ilk sporcu unvanını kazandığını vurguladı. Ünlüsoy, sporcularının elde ettiği başarının, kendileri için ayrı bir gurur kaynağı olduğunu dile getirdi.

Dünya şampiyonasına katıldıklarında tek hedeflerinin şampiyonluk olduğunu kaydeden Kılıç da, “Allah'ın izniyle şampiyon olduk. Bayrağımız göndere çekilirken çalıştığım zamanlar aklıma geldi ve çok değişik duygular yaşadım. Söylendiği gibi bu olay anlatılmaz, yaşanır. Allah nasip etti ve çok mutluyum” dedi.

Ziyarette Kaymakam Atçı, Kılıç'a Cumhuriyet altını hediye etti.