« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya şampiyonluğuna pedal

Antalya'da 7 ay önce aralarında memur, öğretim görevlisi, üniversite öğrencisinin de bulunduğu 9 sporcuyla oluşturulan Fiberli Antalyaspor Bisiklet takımında 2 sporcu Dünya Yol Bisikleti Yarışı'na katılmaya hak kazandı. 2 sporcunun da şampiyonanın son eleme turuna katılacağı Antalyaspor, 4 sporcuyla Dünya Yol Bisikleti Yarışı'nda katılıp, madalya kazanmayı hedefliyor.

Tolga Yıldırım-Emre Baylan/DHA
SON GÜNCELLEME

Antalyaspor Kulübü bünyesinde 7 ay önce kurulan Fiberli Antalyaspor Bisiklet Takımı sporcuları yarıştığı 15 turda, Türkiye şampiyonluğunun yanı sıra uluslararası müsabakalarda başarılı sonuçlar kazandı. Öğretim görevlisi, memur, triatlon antrenörü ve üniversite öğrencisinden oluşan takımdan Devrim Ardıç ile Zülfü Karabulut, Slovenya'da 1300 sporcunun katıldığı Yol Bisikleti Dünya Şampiyonu elemelerinde elde ettiği başarıyla şampiyonaya katılmaya hak kazandı.

700 KİLOMETRE PEDAL ÇEVİRİYORLAR
Dünya şampiyonası hazırlıklarını Antalya'da sürdüren Fiberli Antalyaspor Bisiklet Takımı'nda Ali Gülcan ile Gökay Akçetin 22-26 Ağustos'da Avusturya'da yapılacak son eleme turunda Dünya Yol Bisikleti'ne katılım vizesi almak için pedal çevirecek. Kurulduktan sonra 7 aylık süreçte kazandığı başarılarla adından söz ettiren Fiberli Antalyaspor Bisiklet Takımı, haftada 6 günü toplam 700 kilometre yol kat ederek antrenman yapıyor. Akdeniz Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu'nda öğretim görevlisi Devrim Ardıç, 4 sporcuyla Dünya Yol Bisikleti Şampiyonası'na katılmayı hedeflediklerini söyledi.

MEMUR DA VAR, ÖĞRENCİ DE
Fiberli Antalyaspor Bisiklet Takımı'nın geçen hafta Türkiye şampiyonluğunu kazandığını anlatan Ardıç, "Devlet Su İşleri'nde memur, üniversite öğrencisi takım arkadaşımız var. Oldukça kozmopolit bir birliktelik bizimkisi ama ortak noktamız Fiberli Antalyaspor adına yarışmak ve Türkiye'de gelişmekte olan bisiklet sporuna katkı sağlamak. Danimarka'da yapılacak dünya şampiyonasına iki arkadaş katılmaya hak kazandık. İki arkadaşımız da son elemeyi geçerse Dünya şampiyonasında 4 sporcuyla Türkiye'ye temsil etmek istiyoruz" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler