« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya şampiyonluğu istiyoruz

Voleybolda geçen sezon Avrupa'nın bir numarası olan Vakıfbank Türk Telekom Kadın Voleybol Takımı gözünü dünya şampiyonluğuna dikerken, takım kaptanı Gözde Sonsırma, 2011 yılını iki büyük kupayla tamamlamak istediklerini ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
A Milli Kadın Voleybol Takımı ile Avrupa Şampiyonası'nda elde ettikleri 3.'lüğün ardından takımına katılan kaptan Gözde, Vakıfbank Türk Telekom ile Katar'da Kulüpler Dünya Şampiyonası'nda mücadele verecek.

Gözde, Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunun ardından Kulüpler Dünya Şampiyonası'nda da şampiyonluğu hedeflediklerini belirterek, “Bu bizim takımımız için çok önemli. Çünkü geçen sezon namağlup Avrupa şampiyonu olmuş bir takımız. Üzerinden sadece aylar geçti. Aynı yıl içinde dünya şampiyonluğunu da kazanmak istiyoruz. Bunun, hem oyuncu arkadaşlarımın hem benim kariyerim için, hem de kulübümüz için büyük bir başarı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Bir bir rakiplerimizi devirip inşallah şampiyon olacağız”

Milli takım kampı nedeniyle uzun süredir bir arada olamadıklarını ancak, teknik heyet ve sporcular olarak birbirini iyi tanıyan bir ekip oldukları için bunun bir sorun olmayacağını ifade eden Gözde, “Bir bir rakiplerimizi devirip inşallah şampiyon olacağız” dedi.

Gözde, “Uzun zamandır birlikte çalışmıyoruz. Ancak bunun bizim için bir sorun olacağını sanmıyorum. Antrenörümle ben zaten 4 yıldır çalışıyorum. Takım arkadaşlarımdan antrenörümüzle 2-3 yıldır çalışanlar var. Takıma yeni katılan arkadaşlarımız da tecrübeli isimler. Önümüzde 3 günlük süre var. Uyum sorununu aşarız. Bir bir rakiplerimizi devirip inşallah şampiyonluğa ulaşacağız bu bizim için çok önemli” şeklinde konuştu.

“Dünya şampiyonluğu yeni sezon için bizi kamçılayacaktır”

Gözde Sonsırma, özellikle milli takımda yer alan oyuncular olarak çok yorgun olduklarını, Katar'da elde edecekleri şampiyonluğun kendilerini sezon hedefleri için kamçılayacağını belirtti.

Kaptan, elde edecekleri şampiyonluğun takım adına yeni sezona yansımasının nasıl olacağı sorusuna, “Öncelikle şunu belirtmeliyim, çok yorgunuz. Milli takımda yer alan oyuncular olarak hem mental, hem fizik olarak aşırı yorgunuz. Bu nedenle dünya şampiyonluğu bizi yeni sezon için kamçılayacaktır. Çünkü bir hafta içinde hem Eczacıbaşı VitrA, hem de Fenerbahçe gibi iki büyük rakibimizle oynayacağız. Elbette sezon uzun bir maraton olacak. Bunun Türkiye Kupası var, Avrupa Şampiyonlar Ligi var, Türkiye Ligi var. Bütün bunlar için daha fazla çalışmaya ihtiyacımız var. Ama eğer dünya şampiyonu olursak ve çok güzel bir atmosferde sezona başlarız” şeklinde yanıt verdi.

Bunları da Beğenebilirsiniz