EDİRNE HABERLERİ

"Dünya Saati" etkinliği

AA / Salih Baran
19.03.2016 - 21:16 |Son Güncelleme :

- Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "İnsanlar tasarruf ederse bu dünya herkese yeter"

AA / Salih Baran

EDİRNE (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "İnsanlar tasarruf ederse bu dünya herkese yeter" dedi.

Eroğlu, yarın gerçekleşecek programları için geldiği Edirne'de Selimiye Camisi'nde namaz kıldı. Gazeteciler, cami çıkışında "Dünya Saati" etkinliğine Selimiye Camisi'nin de katılacağının hatırlatılması üzerine Bakan Eroğlu, küresel ısınmanın önemli bir hadise olduğunu söyledi.

Küresel ısınmaya karşı tüm dünyanın tedbir alması gerektiğine vurgu yapan Bakan Eroğlu, "Dünyadaki herkes yakıtta, elektrikte, suda tedbirli olmalı. Dünyada şu anda 2,5 milyar insan suya erişemiyor. İnsanlar tasarruf ederse bu dünya herkese yeter. Bir tarafta açlık bir tarafta obezlik var, bir tarafta su var bir tarafta susuzluk var. Küresel ısınmaya karşı herkesin özellikle vazifesi var ve bunu yerine getirmeli. Odadan ayrıldığı zaman elektriği, dişini fırçalarken suyu kapatırsa yüzde 20'lik tasarruf sağlanır" diye konuştu.

Vakıflar Edirne Bölge Müdürü Osman Güneren de dünyadaki pek çok anıt eserin 10 yıldır süren kampanya kapsamında aydınlatmaları kapatılarak etkinliğe destek verildiğini kaydetti.

Güneren, "İklim değişikliğine dikkat çekmek, doğal kaynakları tasarruflu kullanmak amacıyla düzenlenen dünya çapındaki bir kampanyaya bizde başta mimari alanda dünyaya mührünü vurmuş Selimiye ve Büyük Sinagog'la katıldık" dedi.

İklim mücadelesine destek dikkat çekmek amacıyla Doğal Hayatı Koruma Vakfının (WWF) Dünya Saati etkinliğine Selimiye Camisi ve Edirne Büyük Sinagogu ışıklarını kapatarak destek verdi.

Küresel ısınmaya dikkat çekmek amacıyla WWF'nin 10 yıldır düzenlediği ve dünyanın pek çok anıt eserinin 1 saat ışıklarını kapatarak destek verdiği farkındalık eylemine Edirne'den de katkı sağlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden "Dünya Saati" etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mart 2016 tarihinde saat 21 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Dünya Saati" etkinliği haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2019, Pazartesi
 • İmsak
  06:49
 • Güneş
  08:21
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı