ADANA HABERLERİ

Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde "O’nu Anla" Projesi

IHA
08.10.2015 - 14:07Son Güncelleme : 08.10.2015 - 14:08

DR. EKREM TOK RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI HASTANESİ YÖNETİCİSİ-BAŞHEKİMİ UZ. DR. SİNAN ÖZLER.

IHA

Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi-Başhekimi Uz. Dr. Sinan Özler, ağır ruhsal rahatsızlığı olan hastaların ve ailelerin bilgilendirileceği ‘‘O’nu Anla’’ isimli bir eğitim projesi hazırladıklarını bildirdi.
Yönetici -Başhekim Özler 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı günü dolayısıyla hazırladıkları “O’nu Anla” isimli eğitim projesi hakkında bilgi verdi.
Türkiye Ruh Sağlığı Profili çalışmalarına göre Türkiye nüfusunun yüzde 18’inin yaşam boyu bir ruhsal hastalık yaşadığını belirten Özler, "Ruh sağlığı hastalığından muzdarip olanların seslerini duyurabilmek, toplumda ruh sağlığı konusunda bilgi ve anlayışın artmasını sağlamak ve bununla beraber kişinin yaşam işlevlerini koruyup desteklemek ana hedeflerimizdendir" dedi.
"Sağlıklı birey sağlıklı toplum” hedefi doğrultusunda çalıştıklarını belirten Özler, "Ruh sağlığı hizmetlerinde toplum temelli model çerçevesinde hastalıkların toplum tarafından anlaşılması ve yeti yetimlerinin en aza indirilmesi hedeflenmektedir. Hastanemiz Çukurova ve Sarıçam’da olmak üzere toplum ruh sağlığı merkezlerimizin varlığı, ayaktan tedavi ve rehabilitasyon süreçlerine olumlu katkı sağlamaktadır. Bütün bunlar düşünüldüğünde ağır ruhsal rahatsızlığı olan hastaların ve ailelerin bilgilendirildiği ‘‘O’nu Anla’’ isimli eğitim projesini Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde anlatmak istedik" diye konuştu.
Bu eğitimle Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi bünyesinde, her ay düzenli olarak, tüm halkın ve hasta yakınlarının katılımıyla, ağır ruhsal rahatsızlıkları anlamak, tanımak ve bilgilendirme amacıyla eğitim vermeyi planladıklarını belirten Özler, "İlkini bu ay gerçekleştireceğimiz projede şizofreni ve diğer psikotik bozukluk konusunu anlatmaya, bu konuda hasta yakınlarını hedef alarak başetme stratejilerini anlatmayı amaçlamaktayız. Dünya Ruh Sağlığı Günü dolayısıyla ülkemizin genç bir nüfusa sahip olması vurgusuyla ruh sağlığının daha iyi anlaşılabildiği ve ortaya koyduğumuz hedeflere ulaşmak için hemen herkesimin desteğine ihtiyaç dumaktayız" diye konuştu.
Uz. Dr. Sinan Özler, “O’nu Anla” projesi kapsamında verilecek eğitimin, 14 Ekim Çarşamba günü saat 15.00’te Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Eğitim Salonu’nda verileceğini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde "O’nu Anla" Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 14 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Ruh Sağlığı Günü’nde "O’nu Anla" Projesi haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Eylül 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:42
  • Guneş
   06:18
  • Öğle
   12:43
  • İkindi
   16:11
  • Akşam
   18:48
  • Yatsı
   20:11
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı