« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya peşinde

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Terim, ünlü kulüplerin gözbebeği

Milan, Barcelona, Roma, Valencia, R.Madrid ve B.Dortmund... Avrupa'nın bu dev kulüpleri Galatasaray Kulübü ile sözleşmesi 31 Mayıs'ta sona erecek Fatih Terim'i alabilmek için uğraşıyor.

İlklerin altındaki imza

UEFA Kupası Şampiyonu G.Saray tüm dünyanın dilinde... Ve gözler, dört yılda bu takımı bir Avrupa devi haline getiren teknik direktör Fatih Terim'in üzerinde. Dört yıl öncesinde, A Milli Takım'la da tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonası finallerine katılan Terim için şimdi Avrupa'nın dev kulüpleri yarışıyor.

Sözleşmesi bitiyor

Terim'e yönelen dikkatlerin en önemli nedeni, G.Saray ile olan sözleşmesinin 31 Mayıs'ta bitecek olması. Yönetiminin kendisi ile henüz sözleşme tazelememesi de tüm kulüplerin Terim üzerinde odaklanmasına neden oluyor. Kimler yok ki Terim'i isteyen kulüpler arasında... Milan, Barcelona, Roma, Valencia, R.Madrid ve B.Dortmund, Terim'e talip olanların en ısrarlıları.

Napoli OLDUKÇA iddialı

Önceki gün, İtalyan basını, Terim'in, UEFA finali arifesinde Napoli’nin teklifine ‘‘olur’’ yanıtı verdiğini öne sürmüştü. Terim'in İtalya'daki menajeri Moreno Roggi aracılığı ile yapılan öneriye Napoli'nin yeni başkanı Giorgio Corbelli'nin yardımcılarının da tanık olduğu belirtildi.

Dortmund devrede

Terim'in peşine son olarak, UEFA Kupası'ndan elediği Almanların ünlü takımı Dortmund düştü. Dortmund yönetimine yakın kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, önceki gece UEFA Kupası'nı müzesine götüren G.Saray'ın maçını izleyen bir grup Dortmundlu yönetici, Terim'i takımın başına getirmeye karar verdi.

Yönetim istiyor

Dortmund'da dün yapılan yönetim toplantısında Terim'in G.Saray'daki yıldızları hiç sorunsuz kontrol altına aldığına işaret eden yöneticiler, Dortmund'ta birçok ünlü teknik direktörün gönderilmesine neden olan yıldızlarla da ‘‘başedecek’’ kapasiteye sahip olduğu için Terim'de ısrar ediyor.

Hakan'ı da GETİRİR

Dortmundlu yöneticiler, Fatih Terim'in gelmesi halinde yanında geçen yıl istedikleri Fatih Akyel'i ve Hakan Şükür'ü de getirme ihtimalinin yüksek olduğunu düşündüklerinden bu transferin gerçekleşmesi için çaba sarfedeceklerini belirttiler. Terim'in Dortmund'a gelmesinde halinde kendisiyle iki yıllık bir anlaşma imzalanacağı ve en az 6 milyon mark verileceği kaydedildi.

BARCA TAKİPTE

Almanlar, İspanya liginde ‘‘ilk altı’’ arasında yer alan bir takımın Fatih Terim'i istediğini ve Terim'in olumlu baktığını iddia ederlerken, bir yandan da başarılı hocanın gönlünün Barcelona'da olduğuna dikkat çektiler. Hollandalı teknik direktör Luis van Gaal'in Barcelona'dan gönderilmesinin an meselesi olduğuna işaret eden Almanlar, Barcelona'nın Cruyff'tan ‘‘evet’’ cevabını alamaması halinde Terim'in getirilebileceğini kaydettiler.

O BİR İMPARATOR

Onun işi futbol... G.Saray taraftarlarının ‘‘İmparator’’u, yıllardır verdiği çabaların sonucunda işinin zirvesine çıktı. Şimdi herkes zirvedeki bu adamın peşinde. Avrupa'nın dev kulüpleri, onu takımlarının başına getirebilmek için çabalıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz