Dünya Haberleri

  Dünya kupasını kana bulayacaktı

  hurriyet.com.tr/DIŞ HABERLER
  18.05.2010 - 14:53 | Son Güncelleme:

  Irak'ta tutuklanan bir El Kaide üst düzey yöneticisinin Güney Afrika'daki Dünya Kupası'nda terör eylemi hazırlığında olduğu ortaya çıktı.

  Irak'ın başkenti Bağdat'ta polis, Irak El Kaide'nin üst düzey bir yöneticisini tutukladı. El Kaide üyesi Abdallah Assam Saleh Misfar el Kahtani'nin Güney Afrika'da 11 Haziran'da başlayacak Dünya Kupası'nı kana bulamayı planladığı ortaya çıktı. El Kaide'nin maçlar oynandığı sırada terör eylemi yapmayı tasarladığı belirtildi.

  Irak ordu sözcüsü, Suudi vatandaşı olan Kahtani'nin Dünya Kupası'nda terör eylemi gerçekleştirmek için planlar yaptığı ve bu konuda El Kaide lideri Osama bin Ladin ve El Zevahiri ile sürekli iletişim içinde olduğunu iddia etti.

  GÜNEY AFRİKA GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ARTTIRDI

  El Kaide'nin Dünya Kupası'nda eylem yapacağı olayının ortaya çıkmasının ardından Güney Afrika polisi Johannesburg'da güvenlik önlemlerini arttırdı. Şehir içinde itfaiye araçları ve panzerli polis araçlarının yoğunlaştığı görüldü.

  Güney Afrika Emniyet Genel Müdürü Nathi Mthethwa, "Güney Afrika dünyayı misafir edecek. Bundan dolayı hiç bir risk kabul etme lüksümüz yok" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı