GeriFutbol Dünya Kupası'na hazırız
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Dünya Kupası'na hazırız

Dünya Kupası'na hazırız
refid:13625948 ilişkili resim dosyası

Güney Afrika Devlet Başkanı Jacob Zuma, 11 Haziran- 11 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 2010 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapmaya hazır olduklarını söyledi.

FIFA'nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan Jacob Zuma, "Bu heyecan verici turnuva için yıllarca çalışmalarımı sürdürdüm. 2010 Dünya Kupası, Güney Afrika ve Afrika'da düzenlenen en büyük organizasyon olacak" dedi.

"Dünya Kupası, işletmeler için iyi olacak" başlığıyla duyurulan haberde Zuma'nın, "Futbol oyunları Güney Afrika'nın bir parçası haline geldi. Dünya Kupası'nın burada yapılacak olması da ülkemize ticaret, iş ve turizm açısından olumlu yönde katkı sağlayacak" sözlerine yer verildi.

Öte yandan Zuma, 2010 senesinin aynı zamanda Güney Afrika'nın siyasi tarihinde de önemli bir kutlama yılı olduğunu ifade ederek, "11 Şubat 1990 yılında Güney Afrika'da ırkçı rejime karşı savaşan Afrika Ulusal Kongresi'nin (ANC) lideri Nelson Mandela özgürlüğüne kavuşmuştur. Bu nedenle bu sene Mandela'nın serbest bırakılmasının 20. yıldönümünü kutluyoruz. 20 yıl önce ırkçılığa karşı mücadelenin olumlu sonuçları alınmıştır" diye konuştu.

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle