« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya Kupası'na 3 bilet kaldı

2002 Dünya Kupası Finalleri'ne gidecek 4 takım daha belli oldu. Bu akşam oynanan baraj maçlarında Türkiye, Slovenya, Almanya ve Çek Cumhuriyeti finallere katılma hakkı kazandı. Yarın, İran'ın başkenti Tahran'da oynanacak İran-İrlanda maçının ardından finallere katılacak 30. takım da belli olacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TOPLU SONUÇLAR

Türkiye-Avusturya: 5-0

Romanya-Slovenya: 1-1

Almanya-Ukaryna: 4-1

Çek Cumhuriyeti-Belçika: 0-1

Türkiye, Almanya, Belçika ve Slovenya 2002 Dünya Kupası vizesi aldılar.

29 TAKIM BELLİ OLDU

Finallere katılmayı şu ana dek garantileyen takımlar şöyle:

Asya:
Güney Kore, Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, Suudi Arabistan

Afrika:
Güney Afrika Cumhuriyeti, Kamerun, Senegal, Tunus, Nijerya

Kuzey ve Orta Amerika:
Kosta Rika, ABD, Meksika

Güney Amerika:
Arjantin, Paraguay, Ekvador

Avrupa:
Türkiye, Fransa, Polonya, İsveç, İspanya, Rusya, Portekiz, Danimarka, Hırvatistan, İtalya, İngiltere, Almanya, Slovenya, Belçika

Bu arada Güney Amerika grubunda da Arjantin, Paraguay ve Ekvator'un yanı sıra finallere doğrudan kalacak 4. takım, 15 Kasım Perşembe günü sabaha karşı yapılacak Uruguay-Arjantin, Brezilya-Venezuela ve Paraguay-Kolombiya maçlarından sonra ortaya çıkacak.

Güney Amerika grubunun 5.si olacak takım ise Okyanusya birincisi olan Avustralya ile 20 ve 25 Kasım tarihlerinde yapılacak play-offbaraj müsabakaları yapacak ve rakibine üstünlük sağlayacak ekip de Japonya-Güney Kore yolcusu 32. ve son takım olarak belirlenecek.

17. Dünya Kupası'nda gruplar, 1 Aralık Cumartesi günü Güney Kore'nin Pusan kentinde yapılacak kura çekimiyle belirlenecek.

 


 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler