« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya Kupası ile coştuk

Coca-Cola tarafından Türkiye'ye getirilen FIFA Dünya Kupası'nın İstanbul turu renkli görüntülere sahne oldu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
2002 Dünya Kupası finallerine katılacak A Milli Futbol Takımımızı desteklemek ve daha maçlar başlamadan futbol coşkusunu yaşatmak üzere Coca-Cola tarafından Türkiye'ye getirilen FIFA Dünya Kupası, dün İstanbul turunu tamamladı. Sabah saat 11.00'de Beyoğlu Tünel'den başlayan kupanın turu, Kadıköy Meydanı'nda son buldu.

80 özel görevli tarafından sıkı bir şekilde korunan, FIFA tarafından sigorta ettirilen Dünya Kupası'nın turuna halk büyük ilgi gösterdi. Arkası açık bir TIR'ın üzerinde dolaştırılan kupa, ‘‘Bu kupa dört yıl Türkiye'de kalacak’’, ‘‘Bu kupayı alacağız’’, ‘‘En büyük Türkiye’’ tezahüratları arasında 500 kişilik bir grup eşliğinde Taksim Meydanı'na getirildi. Konvoya havadan da bir helikopter attığı kırmızı beyaz konfetilerle eşlik etti. Cam bir kaidenin içindeki kupa saat 12.00'de Taksim Meydanın'nda getirilirken, Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda ‘‘12 Dev Adam’’ şarkısıyla basketbolseverleri coşturan Athena grubu burada bir konser verdi.

KAZANAN DOKUNACAK

Dünya Kupası Taksim Meydanı'ndan sonra, Şişli, Levent, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Göztepe, Bostancı ve Bağdat Caddesi üzerindeki turunu Kadıköy Meydanı'nda bitirdi. Athena burada da bir konser verdi.

4 kilo 970 gram ağırlığındaki 36 santimetrelik som altından oluşan kupa bir günlük İstanbul turunun ardından, FIFA'nın İsviçre'deki merkezine gidecek. Haziran'a kadar Zürih'teki evinde korunacak olan Dünya Kupası'na 2002 finallerini kazanan takım dokunabilecek.


Bunları da Beğenebilirsiniz