Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya kulüplerinin lisanslı ürünleri Türkiye'den

Dünyanın en önemli basketbol organizasyonu NBA'in yanı sıra Arsenal, Liverpool, Bayer Leverkusen ve AC Milan gibi ünlü futbol kulüplerinin lisanslı altın takı ürünleri, Türkiye'de üretiliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Goldaş Kuyumculuk Üst Yöneticisi (CEO) Sedat Yalınkaya, Türkiye'de Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor Bursaspor'un resmi lisanslı ürünlerini ürettiklerini söyledi.

Bunun yanı sıra Arsenal, AC Milan, Liverpool, Bayer Leverkusen, NBA ve bu organizasyon içinde yer alan takımlarla anlaşmaları bulunduğunu dile getiren Yalınkaya, ayrıca İngiliz Rugby Milli Takımı, Almanya ve Belçika milli futbol takımlarının ürünlerinin de kendileri tarafından yapıldığını kaydetti.

Warner Bros, Walt Disney, New Line Cinema, Mattel ve Paws gibi dünya çapındaki şirketlerle de lisans anlaşmaları bulunduğunu dile getiren Yalınkaya, bu kapsamda Yüzüklerin Efendisi (Lord Of The Rings), Disney karakterlerinden Mickey Mouse, Minnie Mouse, Donald Duck ile Pamuk Prenses, Cinderella, Kayıp Balık Nemo, Winnie The Pooh'tan Pooh, Piglet ve Tigger'ı ürettiklerini, ayrıca Tweety, Silvester, Bugs Bunny, Garfield, Süpermen ve Betty Boop'un da ürün yelpazeleri içinde yer aldığını söyledi.

Türkiye'de kulüplerin müşteri portföyünün birbirine çok yakın olduğunu dile getiren Yalınkaya, şöyle konuştu:

“Spor kulüpleri ve milli takımlarda anahtarlıklar, yüzükler, bileklikler, kol düğmeleri, rozetler ve kolye uçları en çok tercih edilen lisanslı ürünler arasında yer alıyor. Taraftarlar kulüplerinin lisanslı takı ve aksesuarlarına büyük ilgi gösteriyor. Takımın ligdeki başarısı da lisanslı ürünlerin satışlarını artırıyor. Lig şampiyonu olan takımın takı ve aksesuar satışlarında da artış gözlemliyoruz.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler