ŞANLIURFA HABERLERİ

‘Dünya Kudüs Günü’ Şanlıurfa’da Anıldı

IHA
10.07.2015 - 15:24Son Güncelleme :

dünya kudüs günü

IHA

Peygamber Sevdalıları Platformu Koordinatörluğü tarafından ‘Dünya Kudüs Günü’ kapsamında bir basın açıklaması yapıldı.
Peygamber Sevdalıları Platformu, Balıklıgöl’de Hasan Paşa Cami önünde yaptıkları basın açıklamasında, ’Dünya Kudüs Günü’ kapsamında bir araya geldikleri vurgulandı. Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi İbrahim Halil Güven, yaptığı açıklamada, Kudüs’ün sıradan bir mekan olmadığına dikkat çekerek şunları kaydetti:
”Rabbimizin ’etrafını mübarek kıldığını’ bildirdiği bir coğrafyadan bahsediyoruz. Müslümanların Asya’da, Avrupa’da hatta Afrika’da fethedip sonra da kafirlerin eline bırakmak zorunda kaldıkları çok sayıda şehirler, bölgeler olmuştur. Ancak hiçbiri Müslümanları Kudüs’ün işgali kadar hüzne boğmamıştır. Selahaddin Eyyubi’nin Kudüs yeniden fethedilinceye kadar gülmeyi kendine haram kıldığını Kudüs’ün kurtarılması demek, hem işgalci rejimin hem de kuklalarının yıkılışı anlamına gelmektedir. Kudüs dünyanın sancağıdır. Onu elinde bulunduran dünyaya yön verir, şekil verir. Bu manada bir hakimiyet alametidir. İslam dünyasının aydınlık günleri Kudüs’ün işgali ile yerini karanlık günlere bırakmıştır. ’Dünya Kudüs Günü’ tevhit bilincinin İbrahim’i bilincin uyandırılması günüdür. Kudüs’ün özgürlüğünü savunmadan ne özgürlük ne insan hakları savunuculuğu yapılamaz. Şunu net olarak anlamak gerekir ki Filistin sorunu sadece Filistinli Müslümanların veya Arapların sorunu değil, tüm dünya Müslümanlarının üzerinde ¡mani, islami ve insani bir sorumluluktur. Dünyadaki bütün fitneleri çıkaranlar Yahudilerdir. Allah- u Teala Maide süresinin 64. ayetinde şöyle buyuruyor: "Ne zaman savaş ateşini yakmışlarsa, fitneyi uyandırmışlarsa Allah o fitne ateşini söndürmüştür. Onlar yeryüzünde bozgunculuğa koşarlar; Allah ise bozguncuları sevmez. "Bir buçuk milyarlık ey Muhammed (sav) ümmeti! Allah için artık İsrail’i lanetlemekle yetinmeyin! Gayretinizi arttırın, bir şeyler yapın! Bakın Filistin’in mazlumları ümmetin suskunluğunu Allah’a şikayet ediyorlar! Şundan emin olun! Eğer dünya Müslümanları kendi kardeşlerine sahip çıkmazlarsa bir başkasının onları kurtaracağı yok! İsrail’in damarına kan taşıyan ekonomisini çökertmek için İsrail ve onun destekçilerinin mallarını boykot etmeye devam edelim. Bu boykotu artık daimi hale getirelim” şeklinde konuştu.
İsrail’i protesto eden kalabalık basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden ‘Dünya Kudüs Günü’ Şanlıurfa’da Anıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Dünya Kudüs Günü’ Şanlıurfa’da Anıldı haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:26
 • Guneş
  07:06
 • Öğle
  12:22
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:47
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı