AYDIN HABERLERİ

Dünya Kadınları Didim’e De Gelecek

IHA
27.02.2015 - 14:23Son Güncelleme :

DÜNYA KADINLARI DİDİM’E DE GELECEK

IHA

6 Mart Cuma günü Nusaybin’den başlayıp 16 Mart günü İzmir’de sona erecek olan Uluslar arası Kadın Yürüyüşü geçtiği şehirlerde eylem etkinlik panel, forum ve mitingler yapılacak.
6 Martta Nusaybinde Forumla başlayacak olan yürüyüş, 8-9 Mart’ta Diyarbakır’da 10 Martta Antakya da,11 Mart’ta Alanya’da 12-13 Mart’ta Antalya’da, 14 Mart’ta Muğla’ya gelecek yürüyüşçüler İztuzu’da ekolojik mücadeleyle ilgili deneyimi paylaşacaklar ve 15 Mart günü Didim’e gelecek olan konuklar Kahvaltının ardından saat 11:00’de Cemevi önünden başlayacak olan yürüyüşle 8 Mart Kadınlar Parkında sembolik ağaç dikilmesinin ardından İzmir’e yolcu edilecek grup Meryem Ana ve Artemis Tapınağını ziyaret edecek ve İzmir girişinde kendilerini karşılayan gruplarla Gündoğdu meydanında yürüyüşün teması olan doğanın gaspı ve metalaştırılması, geçim kaynaklarının ve emeğin haklarının gaspı, kadın bedeni ve yaşamı üzerinde kontrol, militarizasyon, kriminalizasyon ve şiddet temalarını sembolize eden 4 adet çadır kurulacak
DÜNYA KADIN YÜRÜYÜŞÜ EMEĞİMİZ, KİMLİĞİMİZ, BEDENİMİZ, SUYUMUZ, TOPRAĞIMIZ VE KENTİMİZ İÇİN YÜRÜYORUZ
Dünya Kadın Yürüyüşü Türkiye Temsilcisi Neşe Ceyhan Didim’deki hazırlıkların son aşamaya geldiğini Ağaç dikilecek olan 8 Mart Emekçi Kadınlar parkının çevre düzenlemesi ve gezi programında konukları ağırlamak için belediyenin desteğini aldıklarını emeği geçen herkese teşekkür ettiğini söyledi. Yürüyüş boyunca taşınacak olan pankartı Neşe Ceyhan’ın kendi evinde el emeği harcayarak kadınlar kendileri hazırladılar. Dünya kadınlarının yürüyüşünün kadınlar özgürleşene kadar süreceğini bu yürüyüşün bu mücadelenin bir parçası olduğunu belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Dünya Kadınları Didim’e De Gelecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 14 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Kadınları Didim’e De Gelecek haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı