MUĞLA HABERLERİ

Dünya İstatistik Günü Muğla’da Kutlandı

IHA
22 Ekim 2015 - 16:20Son Güncelleme : 22 Ekim 2015 - 16:21

2. DÜNYA İSTATİSTİK GÜNÜ TÜİK BÖLGE MÜDÜRÜ ALİ İHSAN YÜCEDAĞ'IN OTURUM BAŞKANLIĞINDA PANEL DÜZENLENDİ.

IHA

İlk kez 20 Ekim 2010 tarihinde kutlanan Dünya İstatistik Günü her beş yılda bir kutlanmaya başlandı. Bu yıl ikincisi kutlanan “Dünya İstatistik Günü” kutlamaları, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, Fen Fakültesi İstatistik Bölümü ve TÜİK Denizli Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen, “Daha İyi Veri, Daha İyi Yaşam” ana teması altında “Verilerle Muğlaklıktan Çıkış” konulu panelle gerçekleştirildi.
TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ’ın oturum başkanlığında gerçekleştirilen panele, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ziya Erdil, Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Varol, İstatistik Bölümü Başkanı Doç. Dr. Dursun Aydın’ın yanı sıra akademisyenler, öğrenciler ve TÜİK Denizli Bölge Müdürlüğü personeli katıldı. Panelin açılışında konuşan TÜİK Denizli Bölge Müdürü Ali İhsan Yücedağ, “Bilgi çağı olan bu yüzyılda ülkelerin sağlıklı bir biçimde yönetilmesi ve hedeflerinin gerçekleştirilmesinde güvenilir bir istatistiki bilgi sistemi altyapısının önemi tartışılmaz bir gerçektir” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından panelistlerden İstatistik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nevin Güler Dinçer ‘Veri Kalitesinin Önemi’ konulu sunumunu gerçekleştirdi. Diğer panelist TÜİK Uzmanı Dr. Dilek Doğaner ise ‘Tüketici Güven Endeksi’” konulu sunumunun ardından panelistler katılımcıların sorularını cevapladılar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Dünya İstatistik Günü Muğla’da Kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 16 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya İstatistik Günü Muğla’da Kutlandı haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:37
  • Guneş
   06:21
  • Öğle
   13:20
  • İkindi
   17:04
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı