« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya ikincileri yurda döndü

Fransa'nın Le Touquet şehrinde 14-21 Mayıs tarihleri arasında yapılan ISF Liselerarası Dünya Tenis Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil eden İstek Özel Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Bayan Tenis Takımı, dünya ikincisi olarak Türkiye'ye döndü.

Erçin ORAN / İSTANBUL - DHA
SON GÜNCELLEME

Paristen Türk Hava Yolları'na ait TK 1828 sefer sayılı uçakla Türkiye'ye dönen bayan tenis takımını Atatürk Havalimanı'nda aileleri büyük bir coşkuyla karşıladı.

Dünya ikincisi olmaktan son derece mutlu olduklarını kaydeden antrenör Kubilay Çimen şunları söyledi: "Bu zaten bizim hedefimizdi. Kızlar yürekleri ile oynadılar. Bu gerçekten çok önemli bir başarı. Zor rakiplerle eşleştik. Türkiye'de de bir ilki başardık. Teniste daha önce elde edilmiş böyle bir başarı yok. İstek Özel Kemal Atatürk okulu olarak gerçekten çok mutluyuz. Aldığımız bu misyonu da devam ettirmek istiyoruz. Kızlarımızı yürekten kutluyoruz"

Oyuncular, Başak Eraydın, Seda Arantekin, Mina Saygı, Füsun Deniz ve Yağmur Baydar ise mutluluklarını şu sözlerle dile getirdiler: "Türkiye'ye böyle bir başarı kazandırdığımız için hepimiz çok mutluyuz. Çünkü bu başarı hem Türkiye hem de bizim için bir ilk. Bizi burada çok güzel karşıladılar. Bu kadar büyük bir coşkuyu beklemiyorduk. Ayrıca bu başarının özellikle 19 Mayıs tarihine denk gelmesi çok anlamlı oldu ve bu bize orada da ayrı bir motivasyon olmuştu. Bu yüzden çok gururluyuz"

İstek Özel Kemal Atatürk Anadolu Lisesi Bayan Tenis Takımı Atatürk Havalimanı'ndan davul ve zurna eşliğinde halaylar çekip eğlenerek ayrıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz