"Güzin Abla" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Güzin Abla" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Güzin Abla

Dünya güzeli bir kıza aşığım

Güzin Abla

Rumuz: Son Aşk

SEVGİLİ Güzin Ablacığım, dünyalar güzeli bir kıza aşığım. Sana iki kez faks çektim, cevap alamadım.

Lütfen bana akıl ver, çünkü onu çok seviyorum ve çok kıskanıyorum. Onu bir başka erkekle görmeye katlanamıyorum. Ben de onun yüzünden tüm kız arkadaşlarımdan ayrıldım. Çünkü o da çok kıskanç. Onun için her şeyimi sildim. Yepyeni bir insan oldum. Sabahım, akşamım, yazım, kışım hep onunla. Evlenmeyi düşünüyorum.

Fakat o henüz çok erken olduğunu söylüyor. Hayatımda çok aşk yaşadım ama, ona duyduğum aşka benzerini hiç yaşamadım.

Üzüldüğünü görünce kahroluyorum. Bana yardımcı ol, ona karşı hiç hata yapmayayım ve ondan hiç ayrılmayayım da bu aşkı ömrüm boyunca taşıyayım.

AMAN oğlum, bu ne güzel aşk böyle. Senin bu mektubun beni yeniden umutlandırdı. Çevremdeki gençlerin biraz yüzeysel davrandıklarını, cinselliği daha çok önemsediklerini, flörtten flörte koşuşturup pek de gerçek aşkı tatmadıklarını düşünüyordum.

Senin şu satırların gerçekten heyecan verici. Ne mutlu sana ve sevdiğin o genç kıza ki, böyle bir aşk yaşıyorsun. Onu dünya güzeli görmen bile bu aşkın sonucu. İnsan sevince işte sevdiğinin hiç kusurunu görmez. İnşallah onu böyle ömür boyu seversin. Tabii o da sana aynı şekilde karşılık verir. Kıskançlık sevdiğin zaman normaldir ama, aşırıyı kaçma, onu bunaltma oğlum. Uygar bir dünyada yaşıyoruz. Çevrenizde elbette kızlar ve erkekler olacak.

Önemli olan onlara dostça arkadaşça yakınlaşmak, sevdiğine ise apayrı bir yer vermek. Onu kaybetmek istemiyorsan, bu sevgini göstermeyi ihmal etme, dediğim gibi onu fazla sıkıp kısıtlamaya kalkışma.

FAKS: 0212 677 04 21

X