« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya futbolu liglere Bolu'da hazırlanıyor

Doğal güzellikleri ve yaylalarıyla ünlü Bolu, kamp dönemini geçirmek isteyen yerli ve yabancı futbol takımlarından yoğun ilgi görüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İklimi, coğrafi koşulları ve ulaşımdaki avantajı nedeniyle yerli ve yabancı futbol takımlarının hazırlık dönemi için akın ettiği Bolu'da, Gerede, Bolu Dağı ve kent merkezinde bulunan otellerde şu ana kadar yerli ve yabancı 31 takım yer ayırdı.

Çok sayıda futbol takımının da görüşmeye devam ettiği Bolu'daki otellerde, Sivasspor, Kasımpaşaspor, Karabükspor ve CSKA Sofia'nın da aralarında bulunduğu bazı takımlar kamp dönemini başlattı.

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu'nun iklimi, coğrafi koşulları ve ulaşım kolaylığı bakımından futbol takımlarının en çok tercih ettiği iller arasında yer aldığını söyledi.

Pek çok futbol takımının hazırlık çalışmalarının bir bölümünü Bolu'daki tesislerde geçirdiğini ifade eden Özçimen, “Futbol takımları, temiz ve serin havasından dolayı Bolu'yu tercih ediyor. Birden çok alternatifimiz var. Geçen yıl Bolu'da 150'nin üzerinde takım kamp yaptı. Biz bu rakamı daha da arttırmak istiyoruz” dedi.

Özçimen, coğrafi koşulların son derece elverişli olduğunu kentte tesisleşme konusunda bazı sıkıntıların yaşandığını anlatarak, yeni tesislerin yapılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Yeni futbol sahaları, basketbol sahaları ve tesisler yapmak için girişimlerde bulunduklarını dile getiren Özçimlen, “Çalışmalarımızı bu yönde sürdürüyoruz. Devre arasında Antalya ne ise yaz sezonunda da Bolu'yu o hale getirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.

"Azerbaycan ve Suudi Arabistan'dan gelenler var"

Özçimen, Bolu'nun yalnızca yerli takımlar tarafından değil, yabancı takımlar tarafından da tercih edildiğini ifade ederek, birçok futbol takımının da kentteki otellerle görüşmelerini sürdürdüğünü bildirdi.

Şu anda kamp yapan futbol takımlarının olduğunu vurgulayan Özçimen, şunları kaydetti:
“Hatta Azerbaycan ve Suudi Arabistan'dan bile birçok takım Bolu'ya gelmek için tesislerimiz ile görüşmeler yapmış. Bu gelişmeler bizleri çok mutlu ediyor. Son yıllarda spor turizmi anlamında büyük bir ilerleme kaydeden Bolu, futbol, basketbol, güreş ve cimnastik dalında çok sayıda takım ve sporcuya ev sahipliği yapıyor. Temiz havası, doğal güzellikleri, futbol sahaları ve kaliteli hizmet veren otelleriyle Bolu, Türkiye'nin en gözde spor turizm merkezleri arasına girme yolunda ilerliyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz