KONYA HABERLERİ

Dünya Engelliler Günü

AA / Rifat Yerlikaya
03.12.2014 - 10:44Son Güncelleme : 03.12.2014 - 10:44

- Konya Valisi Erol: "Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturmanın yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Bunu sağlamak herkesin görev ve sorumluluğudur"

YEREL HABERLER KONYA

AA / Rifat Yerlikaya

KONYA (AA) - Konya Valisi Muammer Erol, huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturmanın yolunun, engelli vatandaşların da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkün olduğunu, bunu sağlamanın herkesin görev ve sorumluluğu olduğunu bildirdi

Erol, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, engelliliğin, sadece engellilerin ve engelli ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal ve vicdani boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren önemli bir konu olduğunu belirtti.

Engellilerin yaşamdan tat almalarını ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlayacak imkanlar yaratılması ve onların yaşamlarını kolaylaştıracak düzenlemelerin yapılmasının, yalnızca engellileri değil, tüm toplumu mutlu kılacağını ifade eden Erol, şunları kaydetti:

"Bir toplumun gelişmişlik düzeyi diğer bütün faktörlerin yanında, engellilere sunulan imkan ve hizmetlerin kalitesinin yükseltilmesi ile doğru orantılıdır. Huzurlu ve güvenli bir toplum oluşturmanın yolu, engelli vatandaşlarımızın da toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür. Bunu sağlamak herkesin görev ve sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın eğitim, sağlık, istihdam ve sosyal iyileştirme gibi yaşamsal hizmetlerden bütüncül bir şekilde yararlanmaları, temel haklarını tam ve etkin bir şekilde kullanabilmeleri, çağdaş toplum olmanın gereklerindendir. Devlet ve millet olarak her zaman onların yanında olmalı, engelleri aşmalarında en yakın destekçileri olmalıyız. Bugün ülkemiz genelinde engelli vatandaşlarımıza sağlık, eğitim, istihdam ve evde bakım gibi temel hizmetlerin sunumunda önemli aşamalar kaydedilmiş olup, İlimiz de de engelli vatandaşlarımıza hizmet sunulmak üzere önemli yatırım ve çalışmalar gerçekleştirilmiştir. Bu düşüncelerle tüm engelli vatandaşlarımızın Dünya Engelliler Gününü kutluyor, daha iyi imkanlara sahip olarak engelsiz bir dünyada yaşamlarını sürdürmelerini temenni ediyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Konya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Konya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Dünya Engelliler Günü haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Eylül 2017, Pazar
  • İmsak
   04:56
  • Guneş
   06:32
  • Öğle
   12:53
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı