Ege Haberleri

EGE

  Dünya devleri hayran kaldı

  Hürriyet Haber
  03.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme: 03.10.2011 - 02:03

  Aralarında Marks&Spencer, S.Oliver, El Cortes Ingles, Lındex’in de bulunduğu 25 ithalatçı, biraraya geldikleri Egeli firmaların koleksiyonlarını çok beğendi.

  EGE Bölgesi’nden yapılan hazırgiyim ve konfeksiyon ihracatını 5 milyar dolara çıkarmak için yurtiçi ve dışında organizasyonlar yapan Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 37 Egeli ihracatçı ile, İstanbul’da ofisleri bulunan ve acentelerle çalışan Marks&Spencer, S.Oliver, El Cortes Ingles, French Connection K&L Rupert, HermesOtto, Lındex’in aralarında bulunduğu 25 ithalatçıyı buluşturdu.

  Döviz kurlarının hazırgiyim ihracatçılarının dünyadaki rakipleri ile rekabet edebilecekleri seviyelere gelmesi ile birlikte ellerinin daha da güçlendiğini belirten Birlik Başkanı Emre Kızılgüneşler, “Türkiye’nin hazırgiyim ihracatının yüzde 13’ünü gerçekleştiriyoruz ve Ege Bölgesi olarak yaklaşık 2.5 milyar dolar ihracatımız var. Amacımız her yıl ihracatımızı yüzde 20 oranında artırarak 2015’te 5 milyar doları aşmak” dedi.

  İngiltere ve Japonya

  “Turkish Fashion Break” sloganıyla 10 yılı aşan bir süredir Türk konfeksiyon sektörünün güçlü olduğu ya da hedef pazar olarak belirlediği ülkelerde “Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonları”na imza attıklarını hatırlatan Kızılgüneşler “Bu amaçla 2 Kasım 2011’de İngiltere’nin başkenti Londra’da İngiliz, 27 Kasım – 03 Aralık arası ise Japonya’da ithalatçılarla biraraya geleceğiz. Müşteri ayağımıza gelmiyor, bizler dünyayı karış karış gezerek ihracatımızı artıracağız” diye konuştu.


  İHRACATÇI MEMNUN

  Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin organizasyonunda dünya devleri ile İstanbul Ceylan Intercontinental Otel’de buluşan 37 Egeli hazırgiyim ihracatçısı yoğun bir görüşme trafiğinde koleksiyonlarını dünya devlerine tanıtma olanağı buldu. Bir anket yaptıklarını belirten EHKİB Başkanı Kızılgüneşler, 37 firmanın tamamının organizasyondan memnun ayrıldığını belirttiğini, 36 firmanın organizasyonun tekrarlanması halinde tekrar katılacağını beyan ettiğini söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı