« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya devi İnter'e Çinli ortak

İtalya Serie A'nın dev ekibi İnter'de, kulübün hisselerinin bir kısmı China Railway Construction şirketine satıldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Kulübün hisselerinin Çinli yatırımcılara satışıyla ilgili herhangi bir detay verilmezken, yeni ortakların kulübün ikinci büyük hissedarı olduğu ve kontrolün yine Moratti ailesinde olduğu kaydedildi.

 

Inter'in Asya pazarında daha aktif rol alarak buradaki faaliyetlerini arttırmak istediği belirtilirken, yatırımın ardından mevcut yönetimde Kamchi Li, Kenneth Huang, Fabrizio Rindi gibi isimlerin yer alacağı vurgulandı.

 

Ayrıca yeni ortakla birlikte Inter'in AC Milan ile birlikte kullandığı Giuseppe Meazza Stadyumu'ndan ayrılarak 2017 yılında tamamlanacak yeni bir stat inşa edeceği konuşuluyor. Ancak stadın yerine henüz karar verilmediği ifade ediliyor.

 

Son yıllarda hızla gelişen bir akım olarak Çin'de taraftar sayısını arttırmaya çalışan Avrupa'nın büyük kulüpleri, büyüyen bu pazardan maksimum oranda faydalanmak için yatırımlarına devam ediyor. Bu halkanın son parçası da İtalya'nın dev ekibi Inter oldu.

Son olarak İngiltere'nin Queens Park Rangers takımı, sahibi Tony Fernandes tarafından Air Asia grubunun başındaki Malezyalı yatırımcılara devredilmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler