Dünya Haberleri, Son Dakika, Haberler

DÜNYA

  Dünya bu yaratığı konuşuyor

  02 Eylül 2009 - 17:13Son Güncelleme : 02 Eylül 2009 - 07:23

  Meksika'da 2007'de bir çiftçi tarafından bulundu ve öldürüldü. Cansız bedeni incelendikçe tuhaflıklar birbirini izledi. Kimine göre uzaylı, kimine göre henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü. Bilim adamları ise "DNA'sı yok" diye şaşkın. Kimine göre ise her şey tartışmalı.

  TARTIŞMA YARATAN GÖRÜNTÜLER

  İNCELEME SÜRÜYOR/ Video

  Ne var ki şimdilerde bir ikinci "yaratıktan" daha söz ediliyor.

  Meksika'da uzaydan geldiği düşünülen ikinci bir yaratığın görüldüğü konuşuluyor.

  İşçi Francisco Garcia:"Yaşayan ikinci bir yaratık gördüm. Gördüğüm 70 cm. boyunda bir insancıktı. Onu çiftlik kapısından çıkarken gördüm, sonra hızlıca oradan uzaklaştı" dedi.

  İlk yaratık, Meksika'da 2007 yılında bulunduğunda büyük bir şok yaşanmıştı.

  Çeşitli incelemeler sonunda bazı UFO uzmanları bu yaratığı 'uzaylı' olarak nitelendirirken, bazı uzmanlarsa yaratığın henüz keşfedilmemiş bir hayvan türü olabileceğini savunuyor:  Yakalanan ilk yaratık üzerine yapılan DNA testlerinden herhangi bir sonuç çıkmadı.

  'Bild am SONNTAG' gazetesi muhabiri Michael Remke, yaratığı görmek için Meksika'daki Metepec kentine gitti. İzlenimlerini aktarırken, "Göz çukurları, insan üzerinde korkutucu bir etki yaratıyor" ifadesini kullandı.

  Veteriner Marco Salazar, yaratığı bulan çifçinin, bir anlık korkuyla onu boğarak öldürmesinin hemen ardından yaratığı inceleme fırsatına sahip olduğunu anlatırken "Şu ana kadar her türden hayvanı görme imkanım oldu, ama böyle bir şey daha önce hiç görmemiştim" dedi.

  Etobur bir hayvanın diş yapısına sahip bu yaratığın; aynı zamanda kafatası yapısı itibariyle de diğer hayvanlara göre daha yüksek zeka seviyesine sahip olduğu düşünülüyor. Diş yapısı, kertenkeleye benzeyen yaratık; eklem ve iç kulakları yapısıyla da insana benzediği iddia ediliyor.

  Dört ayrı labaratuvarda en modern tekniklerle DNA yapısı çözülmeye çalışıldı ancak bir sonuç alınamadı. Uzmanlar "DNA'sı yok. Ya da var ama bu tekniklerle biz inceleyemiyoruz" diyor.

  Bulunan yaratığın hücre testlerinde, bedenini ince bir deri tabakasının kapladığı ve daha önce tanımlanmamış, ilkel yaratıklara göre çok daha gelişmiş gözlere ve iç kulağa sahip olan bir canlı olduğu kaydedildi.

  Çiftçinin yaratığı öldürmeden önce fotoğraflarını çektiği ve bu fotoğrafların yakında yayınlanacağı bildirildi.

  DÜNYADAN KISA KISA...

  DÜZENLİ ASPİRİN KULLANIMI SAĞLIKLI İNSANLAR İÇİN ZARARLI
  Kalp ve damar hastalıklarını önlemek amacıyla her gün kullanılan aspirinin sağlıklı kişiler için zararlı olduğu bildirildi. İngiltere'de bugün yayımlanan Aspirin for Asymptomatic Atherosclerosis (AAA) adlı araştırmada, kalp ve damar hastalarında kanın pıhtılaşmasını önleyen aspirinin iyi etkileri yadsınmamakla birlikte, sağlıklı insanların her gün aspirin kullanmasının tehlikeli olduğu belirtildi.

  SİGARA YASAĞININ FAYDALARI BİR BİR ORTAYA ÇIKIYOR
  avrupa Kardiyoloji Derneği (ESC) tarafından yayımlanan bir araştırmanın sonucuna göre, AB ülkelerinde kamuya açık yerlerde sigara içilmesi yasağının yürürlüğe girmesinden bu yana kalp krizi vakaları yüzde 12 oranında azaldı.

  KROVANH TAYFUNU TOKYO'YU VURDU
  Japonya'nın başkenti Tokyo ve çevresini bugün vuran Krovanh tayfunu, 2 kişinin yaralanmasına ve 27 uluslararası uçuşun iptal edilmesine yol açtı. Japonya Meteoroloji Ajansı, Pasifik'te oluşan Krovanh tayfununun Japonya'nın pasifik sahilinden geçip kuzey-kuzeydoğu yönüne doğru ilerlediğini belirtti.

  TOKYO "SEKS KÖLELERİ"NDEN ÖZÜR DİLESİN
  Kuzey Kore, İkinci Dünya Savaşında Koreli kadınları "seks kölesi" olarak kullanan Japonya'nın özür dilemesini istedi. Kuzey Kore İşçi Partisi'nin yayın organında, "Japonya, yabancı ülkelerin güvenini kazanmak istiyorsa kirli geçmişine sünger çekmeli" denildi. Tokyo'nun Almanya gibi özür dilemesini talep eden yayın organı, Japonya'nın "tarihi ve ahlaki yükümlülüğünü üstlenerek" gerçeği itiraf etmesi ve "büyük savaş" yıllarında seks kölesi olarak kullanılan kurbanlara tazminat ödemesi gerektiğini yazdı. Tarihçilere göre, dünya savaşı sırasında çoğu Koreli en az 200 bin Asyalı kadın, Japon ordusu tarafından fuhşa zorlandı.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 223 Yorum }
  • sanane sanane 2.9.2009 22:59:50
   birzamanlarda kuranı atan kız diye balmumu heykelini bize allahın çarptıgı kız diye tanıtmamışlarmıydı ...nezaman ögreneceksiniz her haberin dogru olamayacagını...
  • sanane sanane 2.9.2009 22:58:15
   uzaylımı puhahahaha allahbilir bu yaratıgın uzaylı olduguna inanan çok kişi vardır...bizim parmagımız boyunda,5 tanesi birleşse bizim 1 i mizin beyin agırlıgı etmeyen hatta kuyruklu bu yaratık bizden katkat üstün medeniyeten ayrıca ışık hızına ulaşabilen teknolojiye sahip bir uzaylı öylemi....
  • Cem KALIN 2.9.2009 16:29:16
   Resimdeki yaratigin derisi yüzülmü$ (siyrilmi$) bir maymun türü oldugu hususunda karar birligine vardilar bilim adamlari..
  • Ayhan Soysal 2.9.2009 14:07:13
   BU KONU FAZLA KONUŞULMAZ 2 GÜN SONRA UNUTULUR. 2 SEÇENEK VAR, YA UZAYLI KONUYU ÖRTPAS EDERLER YADA BİLİMSEL BİR DENEY İLE OLUŞMUŞTUR YİNE ÖRTPAS EDERLER BU KONU HAKKINDA BİR DAHA YORUM YAZAMAYIZ. HAYIRLISI..
  • hakan gülüş 2.9.2009 13:03:11
   HER TÜRLÜ ACAİPLİKLER DE MEKSİKA DAN ÇIKIYOR.DOMUZ GRİBİDE ORADAN ÇIKMIŞTI...ACABA TANRININ ONLARA BİR CEZASIMI? UYUŞTURUCU TRAFİĞİNİN BEŞİĞİ'DE MEKSİKA OLDUĞUNU UNUTMAMAK GEREK.DERS ALINMALI.
  • ayten yılmaz 2.9.2009 12:54:41
   Bu çiftçi arkadaş bu kadar küçük bir yaratığı niye boğmuş anlayamadım İnsan ezer ya da üstüne sert bir cisimle vurur. Nası boğmuş ki zaten boynu parmak kadar... İnandırıcı gelmeyen yönleri var anlayamadım!
  Sayfa Başı
  HaberlerEşkıya Dünyaya Hükümdar Olmazfragmanyeni bölümson bölümhızır alidizidizifragman