« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dünya bu görüntüyü konuşuyor

İspanya Kral Kupası'nda Real Madrid ile Barcelona arasında oynanan El Clasico maçında Messi'nin eline kasti olarak basan Pepe'ye İspanyol basını sert tepki gösterdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Maç sırasında agresif tavırları ve sert futbolu ile dikkatleri üzerine çeken Pepe'nin karşılaşmanın ikinci yarısında Lionel Messi yerden yatarken 'eline basması' ve hakem Muniz Fernandes tarafında pozisyonun es geçilmesi İspanyol basınında gündeme oturdu.

KARŞILAŞMADAN KARELER

Jose Mourinho'nun Barcelona maçlarında Pepe tercihini eleştiren İspanyol basını, Portekizli futbolcunun hemen her El Clasico maçında önemli vukuatın altına imza attı konusunda fikir birliği yaptı.

"APTALSIN PEPE"

Real Madrid ve Barcelona arasında oynanan maç için en ilginç yorum Manchester United'ın yıldızı Wayne Rooney'den geldi.

Özellikle El Clasico maçlarında gösterdiği agresif ve sert futbolla eleştiri oklarını üzerine çeken Pepe, Messi’ye yaptığı hareket sonrası bir kez daha gündeme gelmeyi başardı. Callejon’un müdahalesi sonrası yerde kalan Messi’nin bilinçli olarak eline basan Pepe’ye, en sert tepkiyi Rooney gösterdi.

Golcü futbolcu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Pepe, ne kadar aptalsın. Böyle adamlar insanı gıcık eder” ifadelerini kullanırken, Abidal’in attığı galibiyet golü sonrasında ise “bu gol Pepe’ye gelsin” dedi.

Arsenal’in genç oyuncusu Wilshere ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Pepe için 'zavallı' yorumunu yaptı.

Real Madrid ve Beşiktaş'ın eski futbolcusu Guti de Pepe'nin hareketini yanlış bulduğunu söylerken, birçok futbol yıldızı, Pepe’nin bu hareketine tepki dolu açıklamalarda bulundu.

Dünya bu görüntüyü konuşuyor


Bunları da Beğenebilirsiniz