Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dünya basınından manşetler- 29 Mayıs

  Planet /Ekonet
  29.05.2010 - 13:21 | Son Güncelleme: 29.05.2010 - 13:21

  İşte dünyanın önde gelen basın organlarının ekonomi ve politika alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler

  <ı style="mso-bidi-font-style: normal">THE NEW YORK TIMES  

  --Mezhep çatışmaları camileri vurdu

  Pakistan’da yaşanan mezhep çatışmalarına, ülkenin en büyük ikinci kenti Lahore’de bulunan iki cami hedef oldu. Silahlı saldırganların açtığı ateşte çok sayıda kişi hayatını kaybetti.

   

  <ı style="mso-bidi-font-style: normal">THE WASHINGTON POST

  --Obama otorite sahibi olduğunu göstermekte zorlanıyor

  Perşembe günü kendini savunan bir konuşma yapan ABD Başkanı Barack Obama, Meksika Körfezi’nde yaşanan petrol sızıntısını kontrol etmekteki başarısına yönelik eleştirileri dağıtmaya çalıştı. Krizin başladığı dakikadan itibaren yönetiminin olayın içinde olduğunu belirten Obama, yönetimini eleştirenleri “yaşananlardan haberdar olmamakla” suçladı.

   

  <ı style="mso-bidi-font-style: normal">THE GUARDIAN

  --BP ‘son hamleye’ devam ediyor

  British Petroleum şirketi, Meksika Körfezi’nde petrol sızıntısına neden olan Maconda kuyusunu kapatmaya yönelik çalışmasına devam ederken, operasyonun iki gün daha sürebileceği belirtildi.

   

  <ı style="mso-bidi-font-style: normal">HAARETZ

  --İran, Suriye K.Kore’den teknoloji alıyor

  Associated Press haber ajansına göre, Birleşmiş Milletlerin (BM) yayınladığı, Kuzey Kore’nin BM yasaklarına uymayan bomba üretim şirketleri ve suç ağlarına birçok aracı vasıtasıyla teknoloji verdiğini ortaya koyuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı