SAKARYA HABERLERİ

Dünya Barışı İçin SAÜ’de Buluşacaklar

IHA
06.08.2015 - 16:50Son Güncelleme :

İTALYA, ERMENİSTAN, İNGİLTER VE TÜRKİYE'DEN 40 GENÇ SAÜ'DE BULUŞACAK

IHA

Ulusal Ajans’ın desteği ile düzenlenen ‘Herkes için Herhangi Biri’ isimli proje İtalya, Ermenistan, İngiltere ve Türkiye’den toplam 40 gencin bir araya gelmesiyle Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek.
AB Bakanlığı’na bağlı Ulusal Ajans’ın hibe desteğindeki Whoever for Everyone (Herkes için Herhangi Biri) adlı proje 7-14 Ağustos, 2015 tarihleri arasında, Sakarya Üniversitesi’nde İtalya, Ermenistan, İngiltere ve Türkiye’den toplam 40 gencin bir araya gelmesiyle gerçekleştirilecek.
Kendilerini ‘We Are’ olarak adlandıran proje ekibi Galatasaray, Sakarya, Hacettepe, Selçuk üniversitelerinden 6 kişiden oluşuyor. Sakarya Üniversite’sinde bir araya gelen ekip ulusal ajans tarafından ‘Whoever For Everyone’ adlı projelerine 2014 yılında onay aldı. Yerel ve ulusal bir çok projede yer alan yürütülmesine destek sağlayarak profesyonellik kazanan ‘We Are’ ekibi bununla birlikte ilk kez kendileri tarafından yazılan uluslararası düzeyde gerçekleşmesi planlanan projeye imza attı.
Yola çıkış sebebi; din, dil, ırk gibi ayrımcılığı yapılan unsurları ortadan kaldırarak dünya barışına katkı sağlamak ve çeşitli tabuları yıkmak olan proje kapsamında farklı workshoplar, oturumlar, flashmob, speakup, şehir turu, kültür gecesi ve benzeri bir çok aktivite düzenlenecek.
Projenin en önemli hedefi, çeşitliliğin renklilik olduğunu ortaya koymak olarak belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Dünya Barışı İçin SAÜ’de Buluşacaklar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dünya Barışı İçin SAÜ’de Buluşacaklar haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  16:16
 • Akşam
  18:46
 • Yatsı
  20:05
Sayfa Başı