« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dündar Keşaplı'ya önemli görev

Uzun yıllardır İtalya’da yaşamını sürdüren TRT Spor ve Lig TV’nin İtalya temsilciliğini yürüten gazeteci Dündar Keşaplı, ikinci kez merkezi Roma Spor Yazarları Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğine seçildi.

AA
SON GÜNCELLEME

İtalya Spor Yazarları Derneği’nin Roma şubesi yönetim kuruluna 2009 yılında seçilerek, bunu başaran ilk yabancı uyruklu gazeteci olan Keşaplı, dün ve bugün yapılan yönetim kurulu seçiminin ardından bir kez daha seçilerek ikinci kez derneğin basın ve uluslararası ilişkiler görevine getirildi.

Hem Türk hem İtalyan pasaportu bulunan ve yaptığı uluslararası ses getiren çalışmalarla adından söz ettiren Keşaplı, dernek seçimlerinde, profesyonel gazeteciler grubunda ilk 9’da yer almayı başardığı ifade edildi. Üyelerce ikinci kez aynı göreve getirilen Dündar Keşaplı, seçilmekten duyduğu memnuniyet dile getirirken, önceki dönemde yaptığı çalışmaların ikinci kez seçilmesine önemli katkı yaptığını belirtti.

Keşaplı’nın, 2017 yılına kadar görevde kalacağı derneğin yönetim kurulu başkanlığına ise RAI Sport kanalının müdür yardımcısı Jacopo Volpi seçildi. Keşaplı, İtalya’da merkezi Roma’da bulunan Akdeniz Gazeteciler Derneği’nin (AGM) de kurucu başkanlığını yürütmekte.


Bunları da Beğenebilirsiniz