BURSA HABERLERİ

Dündar’dan Üstün Zekalı Öğrenciye Hediye

IHA
30.10.2015 - 10:13Son Güncelleme :

OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR, ÜSTÜN ZEKALI ÖĞRENCİYE BİLGİSAYAR VE YAZICI HEDİYE ETTİ

IHA

Osmangazi Belediyesi Başkanı Mustafa Dündar, yapılan testler sonucunda ‘üstün zekalı’ olduğu belirlenen ilkokul 2. sınıf öğrencisi Belinay Yıldız’a dizüstü bilgisayar ve yazıcı hediye etti.
Gençlerin daha modern şartlarda eğitim görmelerini sağlamak adına hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, eğitim alanında ciddi yatırımlara imza atan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, başarılı öğrencilere de destek oluyor. Osmangazi Kaymakamlığı’na bağlı Osmangazi Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan testler sonucunda, ‘üstün zekalı’ olduğu belirlenen Tarık Çevikel, 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Belinay Yıldız’a sürpriz yapan Başkan Dündar, küçük kızı evinde ziyaret etti. 100 kişiden sadece 1 kişide rastlanan zekaya sahip olan Belinay’ı tebrik eden Dündar, küçük kıza derslerinde yardımcı olması için dizüstü bilgisayar ve yazıcı hediye etti.
Dündar, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Geleceğimizi sağlam temeller üzerine kurmak adına onların eğitimine büyük önem veriyoruz. Eğitim alanında ciddi yatırımlar yapıyoruz. İlçemizdeki okullarımıza her konuda destek oluyoruz. Belinay gibi zeki ve çalışkan çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için, üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz. Belinay, inşallah eğitim hayatı boyunca önemli başarılara imza atarak çok daha iyi yerlere gelir” dedi.
Dündar’ın yapmış olduğu ziyaret ve vermiş olduğu hediyelerden büyük mutluluk yaşayan Belinay da, derslerine çok çalışacağının sözünü verdi. Belinay, hayalindeki mesleğinde çocuk doktoru olmak olduğunu ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Dündar’dan Üstün Zekalı Öğrenciye Hediye hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Ekim 2015 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dündar’dan Üstün Zekalı Öğrenciye Hediye haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı