BURSA HABERLERİ

Dündar’dan Dağ-der Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti

IHA
27.08.2015 - 12:50Son Güncelleme :

OSMANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA DÜNDAR, DAĞ-DER BAŞKANLIĞINA SEÇİLEN PROF. DR. ALİ KAYA VE YÖNETİM KURULUNU ZİYARET EDEREK, YENİ GÖREVLERİNDE BAŞARILAR DİLEDİ.

IHA

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Dağ-Der başkanlığına seçilen Prof. Dr. Ali Kaya ve yönetim kurulunu ziyaret ederek, yeni görevlerinde başarılar diledi.
Başkan yardımcıları Halil Döner ve Yunus Şahin ile birlikte Dağ-Der başkanlığına seçilen Prof. Dr. Ali Kaya’yı dernek merkezinde ziyaret eden Dündar, Dağ-Der’in, sorumluluğu yalnızca 5 ilçe ile sınırlı bir sivil toplum kuruluşu olmadığını, bütün Bursa, hatta Balkanlar’dan Orta Asya’ya çok geniş bir coğrafyada önemli misyona sahip bir dernek olduğunu söyledi. Görevini hakkıyla yapan sivil toplum örgütlerinin topluma yol gösteren çalışmalara imza atan, hizmet eden kuruluşlar olduğunun altını çizen Dündar, “Dağ-Der’de bu sorumluluğunu fazlasıyla yerine getiren bir kurum. Bugüne kadar sadece dağ bölgesi ve 5 ilçe ile sınırlı kalmayıp, bütün Bursa’yı kapsayan çalışmalara imza atan Dağ-Der’in değerli hocamızın önderliğinde bu hizmetlerini artırarak sürdüreceğine inanıyorum” dedi.
Prof. Dr. Ali Kaya ve yönetim kurulu üyelerine yeni görevlerinde başarılar dileyen Başkan Dündar, “Osmangazi, tarihi Bursa’nın merkezini oluşturan büyük bir ilçe. Böyle bir ilçeye hizmet etmek insana büyük bir gururun yanında, çok büyük sorumlulukta yüklüyor. Bursa, sadece tarihi ve doğal güzellikleri ile değil, manevi miras yönüyle de son derece zengin bir şehir. Bu zenginliğin şuuru ve sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Kültürümüzü koruyup geliştirmek, gelecek nesillere aktarma noktasında STK’larımıza da önemli görev ve sorumluluklar düşüyor. Bu tür çalışmalarda, belediye olarak bütün derneklerle birlikte hareket ediyoruz. Değ-Der’de bu STK’larımızdan birisi. Birlikte hareket ederek bir sinerji yaratabilirsek çok daha başarılı olabiliriz” dedi.
Olağanüstü Genel Kurul’da Dağ-Der Başkalığına seçilen Prof. Dr. Ali Kaya’da, seçimlerin ardından kendilerini ilk ziyaret eden Dündar’a teşekkür etti. Prof. Dr. Kaya, “Derneklerin, başarılı olabilmeleri için belediyelerle işbirliği içinde olmaları gerekiyor. Çünkü her iki kurumun da yönü halka dönük. Dolayısıyla paydaş kuruluşlar olma durumumuz söz konusu. Bizler her türlü faaliyette Osmangazi Belediyesi ile birlikte hareket etmeye hazırız” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Dündar’dan Dağ-der Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dündar’dan Dağ-der Yönetimine Hayırlı Olsun Ziyareti haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı