« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dün Rıza bugün Cengiz

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

KSK’de 8 yılda hiç birşeyin değişmediği son olayda ortaya çıktı

1991-92'de arkadaşlarının haklarını aradığı için Tuyuran'ın ipini çeken anlayış, bugün aynı gerekçeyle Cengiz'i harcadı

BENZER HİKAYE

Atalarımızın, ‘‘Tarih tekerrürden ibarettir’’ sözünün ne denli doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı. Karşıyaka'da 8 yıl önce arkadaşlarının haklarını aramak adına yönetime kafa tutan Kaptan Rıza'nın ipini çeken anlayış, üç gün önce aynı gerekçeyle Cengiz'i harcadı. Aradaki tek fark, o dönemde kaptan olan Rıza, bugün takımın teknik patronu.

YİNE PARA KAVGASI

Biraz geriye dönelim. 1991-92 sezonu... KSK 2.Lig'de zirveye oynuyor. Bir dönem art arda alınan kötü sonuçlar üzerine Başkan İskender Mesudiyeli Kaptan Rıza'yı da (Tuyuran) toplantıya çağrılır. Yöneticiler konuşmanın bir yerinde, ‘‘Topçular bizden çok kazanıyor’’ deyince Tuyuran, ‘‘Paramızda gözü olanın gözü çıksın’’cevabını verir.

PRİMİ BAĞIŞLAMIŞTI

Bu olaydan sonra Tuyuran resmen olmasa da kadro dışı kalır. Takıma alınmaz. Kötü gidiş devam edince, Rıza yeniden formasını giyer, KSK'nin şampiyonluğunda pay sahibi olur. Ama sezon sonu geldiğinde, Petrolofisi'ne satılır. Şampiyonluk pirimi olarak hakettiği 50 milyon lira ödenmeyince de, ‘‘Bana makbuz kesin. Bu parayı kulübe bağışladım’’ der.

DEĞİŞMEYEN SON

Cengiz'in öyküsü de buna yakın. Takım kaptanı olan tecrübeli futbolcu haftalardır para alamayan arkadaşlarının haklarını arayınca kötü adam olur. Nazilli maçı öncesi futbolcular kampa girmeyince mimlenir. Nazilli'de iki penaltıya yol açınca da kadro dışı bırakılır. Yani, dün Rıza, bugün Cengiz. KSK'de 8 yılda hiç bir şey değişmemiştir.

Karşıyaka’ya sanal destek

SON üç maçta sıfır puan çeken Karşıyaka İzmirspor'u yenerek kötü gidişe nokta koymayı hedeflerken, idmanları basına kapatan Teknik Direktör Rıza Tuyuran, cumartesi günü saat 12.00'de başlayacak maçın TRT'den yayınlanmasının, ilgiyi azaltmasından endişe ediyor. Bu arada ‘‘www.kafsinkaf.org’’ adresinde faaliyet gösteren KSK List Grubu, internetten ‘‘Gerçek Karşıyakalı cumartesi belli olacak’’ mesajları geçerek taraftarları desteğe çağırdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz