Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dün belediyede rehin alınmıştı... İşin aslı çok farklı çıktı!

  Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, (DHA)
  13.06.2017 - 15:37 | Son Güncelleme: 13.06.2017 - 16:50

  Adana’nın merkez Sarıçam ilçesinde, Belediye binasına girerek Emlak İstimlak Müdürü Üzeyir Çulha ile mühendis Hasan Ç.’yi tabancayla rehin alan Murat Ş. (40) ve Mehmet S. (37) ile ilgili soruşturmada, rehin alınan harita mühendisi Hasan Ç.’nin 2 zanlıya olayı gerçekleştirmeleri için yardım ettiği ortaya çıktı.

  Dün öğle saatlerinde meydana gelen olayda, belediyenin hisse sahibi olduğu bir arsa satışından kaynaklı sorun yaşayan Murat Ş. (40) ve Mehmet S. (37), belediye hizmet binasının giriş katında bulunan Emlak Müdürlüğü kısmına geldi. Belindeki tabancayı çıkartıp Emlak Müdürü Üzeyir Çulha ve aynı birimde görevli mühendis Hasan Ç.’yi rehin alan zanlılar, polislerce ikna edilerek gözaltına alındı.

  Sarıçam İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen 2 zanlı, ifadelerinin ardından bugün Adana Adli Tıp Birimi’ne getirildi. Zanlılarla irtibatlı olduğu ve olayı gerçekleştirmeleri için onlara yardım ettiği ortaya çıkan mühendis Hasan Ç. de gözaltına alındı.

  Yoğun güvenlik önlemi altında sağlık kontrolüne getirilen Murat Ş. gazetecilere, "Adalet yerini bulacak, herkes yaptığının hesabını verecek" dedi. Zanlılar, sağlık kontrollerinin ardından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

  Etiketler: ADANA , Belediye , rehine
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı