ERZURUM HABERLERİ

Duman: 29 Ekim Bir Uyanışın Devrimidir

IHA
28.10.2015 - 12:55Son Güncelleme :

ABDULLAH DUMAN

IHA

Memur Sendikası Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümüzü kutladığını belirterek, “29 Ekim, bir doğuşun, bir uyanışın, bir devrimin, kısacası bir mucizenin yıldönümüdür” dedi.
Memur Sen Erzurum Şube Başkanı Abdullah Duman, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Duman, mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Yüce Atatürk’ün önderliğinde kurulan Cumhuriyet’in 92. yıldönümünü, milletçe coşku içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. Türk Milleti’nin, Atatürk’ün çevresinde kenetlenmesiyle yürütülen Kurtuluş Savaşının zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyetin kurulması, tarihte ender kaydedilen bir başarıdır. Kurtuluş Savaşı, Milletimizin var olma savaşı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişin simgesidir.
Atatürk’ün önderliğinde büyük Türk Milleti’nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyet in, tüm değerleriyle sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur. 92. yılını kutlayacağımız Cumhuriyetimiz, bugünlere gelene dek verilen mücadele ile dünya tarihine altın harflerle yazılmış bir bağımsızlık savaşının sonucudur. Başta Gazi Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşları ve Türk Milleti’nin omuz omuza verdiği Kurtuluş Savaşı sonrasında elde edilen bu büyük zaferi, Ülkemizi ve Cumhuriyetimizi hep beraber korumalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükran duygularımla ve rahmetle anıyorum. Tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Duman: 29 Ekim Bir Uyanışın Devrimidir hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Duman: 29 Ekim Bir Uyanışın Devrimidir haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı