İSTANBUL HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Duma: AB’nin yaptırımları uzatması ABD baskısı kaynaklı

DHA
29.06.2018 - 15:30Son Güncelleme :
Duma: AB’nin yaptırımları uzatması ABD baskısı kaynaklı
DHA

Siyamend Kaçmaz / Moskova, 29 Haziran (DHA) - Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Üyesi Anton Morozov, Avrupa Birliği liderlerinin yaptırımları uzatma kararının ABD’nin AB’ye baskı yapmasından kaynaklandığını belirtti.
Morozov, Rus haber ajansı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
“Bunun ABD’nin baskısının devam etmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Onlar bu kısıtlamalarla Rusya’yı bazı faydasız kararlar almaya zorlayacaklarını umuyorlar.
“Fakat bu imkansız, çünkü bizim hükümetimiz devletin iş dünyasını kontrol edeceği şekilde kurulu, aksi olmuyor. Bu yüzden iş dünyasına baskı ülkenin politikasını değiştiremez.”  
Morozov, daha önce Duma’da Rus parlamenterlerin Alman milletvekilleri ile görüştüğünü ve onların Rusya’ya uygulanan kısıtlamalardan memnun olmadıklarını hatırlattı.
Morozov şu şekilde devam etti:
“Alman meclis heyeti ile parlamenterler kısa süre önce bir araya geldi. Parlamenterler bize iş dünyasının bu kısıtlamalardan memnuniyetsiz olduklarını dile getirdiler. Tabi ki, iş dünyası için bu yaptırımlar hem Avrupa Birliği hem de Rusya için kısıtlayıcı bir faktör.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Duma: AB’nin yaptırımları uzatması ABD baskısı kaynaklı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı