Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dulcinea’da caz

  Hürriyet Haber
  16 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 16 Temmuz 1999 - 00:01

  Uluslararası Caz Festivali cumartesi günü sona eriyor. Festivalin son konuklarından trompetçi Erik Truffaz ve grubu ‘‘The Dawn’’da bugün ve yarın Dulcinea'da çalacaklar.

  Dünyanın sayılı trompetçilerinden olan Erik Truffaz (trompet, bugle), Patrick Muller (piyano, fender rhodes), Marcello Giuliani (elektro-akustik bas ve kontrbas) ve Marc Erbetta'dan (davul ve vurmalı çalgılar) oluşan dörtlüsünü 1991'de kurdu. Kendi grubunun yanı sıra drum'n bass ve hip-hop tarzında yeni ritimlerle başka projeler içerisinde de yer alan Truffaz'ın, Blue Note tarafından yayımlanan son iki albümü ‘‘Out of a Dream’’ ve ‘‘the dawn’’ Avrupa'nın en çok satan caz albümleri arasında yer alıyor. Montreux, Toulouse, Nancy ve Nice'da düzenlenen caz festivallerinden davetler alan topluluk Paris, Londra, Hamburg, Berlin, Rusya, Brezilya ve İsviçre'ye turneler düzenleyerek bu şehir ve ülkelerin önemli caz kulüplerinde konserler verdi.

  Bugün ve Cumartesi günü 23.00'te Dulcinea'da olacak olan Erik Truffaz ve grubu, ‘‘the dawn’’ albümünden parçalarını çalacaklar. Günümüz elektronik müziğinin etkilerini taşıyan albümün hip-hop ve akustik drum'n bass cümlelerini vokaldeki NYA yorumlayacak.

  Dulcinea Cağdaş Sanatlar İçin Özgür Mekan, Zemin kat, Meşelik Sok., No: 20 Beyoğlu. Tel: (0212) 245 10 39-48-71

  Bilet fiyatları 5 milyon TL.

  Festival biletleri AKM Caz Festivali gişelerinden, Uzelli Şaşkınbakkal, Bakırköy Carousel, Altunizade Capitol ve Etiler Akmerkez alışveriş merkezlerindeki Festival standlarından temin edilebilir.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı