Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dul erkekleri kandırıyor

  Cevdet ŞEN / KINIK (İzmir) (DHA)
  28 Temmuz 2007 - 16:56Son Güncelleme : 28 Temmuz 2007 - 16:55

  KENDİSİNİ Müzeyyen Yıldırım veya Fatma Yıldırım olarak tanıtan N.Ş'nin zengin ve dul erkekleri kandırarak dolandırdığı iddia edildi. Bir ihbarın ardından Kınık Jandarma Bölük Komutanlığı tarafından yakalanan N.Ş, tutuklanarak Bergama Cezaevi'ne gönderildi.


  Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde yaşayan N.Ş'nin Müzeyyen Yıldırım veya Fatma Yıldırım olarak kendisini tanıtıp, 60 yaş üzerindeki zengin ve dul erkekleri kandırıp dolandırdığı iddia edildi.

  N.Ş'nin bu erkeklerle birkaç gün beraber olduktan sonra çeşitli bahanelerle para, mücevher gibi kıymetli eşyalarını alarak ortadan kaybolduğu ileri sürüldü. Son olarak Kınık Karadere Köyü'nden 65 yaşındaki R.A, N.Ş tarafından dolandırıldığını iddia ederek, İlçe Jandarma Bölüm Komutanlığı'na başvurdu. N.Ş, Kınık Jandarma Bölük Komutanlığı tarafından Kınık Arpadere Köyü'nde yakalanarak, Bergama Cezaevi'ne gönderildi.


  Sanığın dolandırıcılıktan 6 sabıkası olduğu ve yakalanmadan önce Çankırı ilinden M.Z'yi, Bergama Kozak ilçesinden S.Y'yi, İzmir Bayraklı ilçesinden S.S'yi, Kınık Poyracık beldesinden S.D'yi Kınık Dündarlı Köyü'nden M.A'yı aynı yöntemle dolandırdığı ortaya çıktı. N.Ş'nin geri dönmesini bekleyen bu kişilerin dolandırıldıklarından haberleri olmadığı, Kınık Jandarma Bölük Komutanlığı tarafından telefonla aranmaları neticesinde dolandırıldıklarının farkına vardığı belirlendi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı