Gündem Haberleri

  Dükkanları yanan 25 esnaf açlık grevinde

  ANKARA (A.A)
  22.02.2006 - 14:44 | Son Güncelleme:

  Ulus Modern Çarşı'daki dükkanları yanan 25 esnaf, yangından sonra “kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını” öne sürerek, açlık grevine başladı.

   Modern Çarşı Esnafı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Özdemir Göktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Modern Çarşı'daki yangının ardından esnafın mağduriyetin giderilmesi ve çarşının yeniden ayağa kaldırılması için düzenlenen toplantılarda pek çok söz verildiğini ifade etti. Göktaş, “Verilen sözler tutulup, mağduriyetimiz giderilene kadar açlık grevini sürdürmeye kararlıyız” dedi.

  Göktaş, 21 değişik iş kolu, 232 iş yeri, 928 kayıtlı çalışanı bulunan ve devlete aylık 5 milyon YTL'lik katma değer sağlayan Modern Çarşı'nın Ulus'ta ticaretin lokomotifi olduğunu belirterek, 24 Aralık 2003'deki yangından sonra, Modern Çarşı'yla birlikte Ulus'un ve Ulus'taki ticaretin de bitirildiğini iddia etti.

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in çeşitli toplantılarda, “Modern Çarşı esnafının yanında olduğunu ve çarşının onarımı için her türlü desteği vereceğini” söylediğini belirten Göktaş, Melih Gökçek'in çarşı esnafına verdiği “destek” sözünü tutmadığını ve esnafı mağdur ettiğini öne sürdü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı