Gündem Haberleri

  Dükkandan 2 kamyon çöp çıktı

  Durmuş SEVİNDİK/ZONGULDAK, (DHA)
  28.10.2008 - 11:06 | Son Güncelleme:

  ZONGULDAK’ın Kozlu Beldesi’nde belediye ekipleri, 65 yaşındaki Ali Sarı’nın çöplüğe çevirdiği dükkanından 2 kamyon çöp çıkardı.

  Esnaf, Ali Sarı’ya ait eski şemsiye tamirhanesinin çöplüğe döndüğünü belirterek belediyeye ihbarda bulundu. Dükkana gelen Kozlu Belediyesi Temizlik İşleri ekipleri, içi çöple dolu tamirhane ile karşılaştı. Ali Sarı’yı bularak kapıyı açtıran ekipler, dışarıya kadar taşan çöpleri kamyona doldurmak istedi. Ancak Ali Sarı, çöplerin alınmasına tepki gösterdi. Sarı’yı uzaklaştıran ekipler, boş mutfak tüpü, plastik bidonlar, karton kutular, cam kavanozlar, eski tencereler, sebze kasaları, naylon poşetlerin bulunduğu çöpleri kamyona doldurdu. 2 saat süren çalışma sonucunda dükkandan çıkarılan 2 kamyon çöp belediye çöplüğüne döküldü.


  Çevre esnafı, Ali Sarı’nın dükkanını geçmişte şemsiye tamirciliğinde kullandığını, iş yapamadığı için de mesleğini bırakıp, dükkanına kilit vurduğunu belirterek, “Yıllardır bu dükkan böyle. Yolda, sokakta eski ne varsa toplayıp dükkana dolduruyor. Çevreye çok kötü koku yayılıyor, böcekler çıkıyor. İçeride nefes almak çok zor. Dayanılacak gibi değil. Biz de şikayet etmek zorunda kaldık” dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı