Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Dükkana operasyon

  Hürriyet Haber
  09 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 09 Şubat 2000 - 00:01

  Beşiktaş Belediyesi zabıtası Beşiktaş Köyiçi Caddesi'ndeki bir dükkana baskın düzenledi. Kiracının dükkanın bodrumunu genişletmek için geceleri 9 kamyon toprak çıkardığı anlaşıldı.

  Gazetemize ulaşan bir şikayet üzerine görüştüğümüz Beşiktaş Belediyesi Zabıta Ekipleri Beşiktaş'ta Çarşıiçi olarak bilinen mevkiide Köyiçi Caddesi, 46 numaralı dükkana bir geceyarısı operasyonu düzenledi.

  Operasyonun gece yapılmasının sebebi, dükkanın bodrumunu büyütmek isteyen kiracının bu işi gece yapmasıydı. Bölgede pusuya yatan zabıta ekipleri sabah saat 02:00'de dükkana girdi. Belediyeye ve gazetemize ulaştırılan şikayetler doğru çıktı.

  Kiracının bodrum katını genişletmek için burada 15 kişi çalıştırdığı anlaşıldı. Sokağın iki ucuna yerleştirilen cep telefonlu gözcüler herhangi bir tehlikede çalışanları uyarıyorlardı. Çıkan toprak ve moloz ise, önce camları gazeteyle kaplanarak kapalı süsü verilmiş dükkanda çuvallara dolduruluyor; bir kamyonu dolduracak kadar çuval biriktiğinde hemen yaklaşan kamyona 15 kişi birden çuvalları yüklüyordu.

  Beşiktaş Belediyesi zabıtası zabıt tuttu ve dükkanı mühürledi.

  Beşiktaş Belediyesi bu konuda aldığı şikayetler üzerine yazılı olarak dükkanın sahibi durumundaki kilise vakıf yönetimini 3 Şubat 2000'de uyarmasına rağmen bodrum kattaki çalışma sürdü.

  Dükkanda yapılan çalışma hakkında görüştüğümüz Papaz Kosta Veziroğlu, baskından bir gün önce dükkanla ilgili hiçbir sorun olmadığını belirtmişti:

  ‘‘Dükkanda sadece küçük bir tadilat yapılıyor. Bunlar bizim kiracılarımız ve aramızda anlaşmazlık yok.’’

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı