Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Düğünde ölüme 28 yıl isteniyor

  İsmail AKDUMAN / DHA
  09 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 08 Şubat 2011 - 23:14

  Samsun, Tekkeköy’de 10 Temmuz 2010’da, sokak düğününde oynayanları seyreden 8 yaşındaki Damla Karadağ’ın başına düğünde ateşlenen bir silahtan çıkan mermi isabet etti.

  Damla, hastanede 11 gün boyunca verdiği yaşam savaşını kaybetti. Damla’nın beynindeki mermi çekirdeği çıkarılarak incelendi ve silahın 47 yaşındaki muhtar Şakir Kılıç’a ait olduğu belirlendi. Kılıç, ifadesinde, düğünde halay çekerken silahının belinden düştüğünü, kimin aldığını bilmediğini ve 17 yaşındaki kuzeni H.K.’nin daha sonra silahı kendisine getirdiğini söyledi. H.K. tutuklanırken, Şakir Kılıç tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. İddianamesini tamamlayan Cumhuriyet savcısı, Şakir Kılıç’ın silahının H.K.’nin eline geçmesine neden olduğunu ve almaya çalışmadığını belirtti. İddianamede, Kılıç’ın bu davranışıyla, H.K.’nin de ateş ederek bir kişinin ölümüne neden oldukları belirtilerek, 28’er yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmaları istendi.

  Henüz 8 yaşındaki Damla Karadağ geçen yıl sokak düğününde oynayanları seyrederken başından vurulmuş, hastanede 11 gün boyunca verdiği yaşam savaşını kaybetmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı