Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Düğünde eğlenip ölüme gittiler

  Hürriyet Haber
  14.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 14.02.2000 - 00:01

  Düğünden dönen Pulut Ailesi'nin içinde bulunduğu kamyonet, sürücüsü Fikret Pulut'un aşırı hız yapması ve dikkatsiz davraması nedeniyle durakta yolcu indiren halk otobüsüne çarptı. Birkaç saat önce evlenen akrabalarının töreninde eğlenen kazazedelerin üçü öldü, dördü de yaralandı.

  Pulutlar, akrabaları Burçin ile Köksal'ın Küçükyalı'da bulunan Gülşah Salonu'ndaki düğün törenlerinde doyasına eğlendi. Töreninin bitiminden sonra, Kaynarca Fevziçakmak Mahallesi Girne Caddesi Çiğdem Sokak'taki evlerine dönmek üzere 40 yaşındaki Fikret Pulut'un kullandığı 34 TM 174 plakalı kamyonete bindiler. Düğünde gelin ve damat ile hatıra fotoğrafı çektiren Pulut, Keresteciler mevkiinde geldiklerinde önlerinde yolcu indiren, Seyit Ali Öztürk'ün kullandığı 34 FIM 50 plakalı halk otobüsünü görünce frene bastı.

  Ancak aşırı hız nedeniyle durduramadığı kamyonet, Tuzla-Cevizlibağ arasında yolcu taşıyan otobüse çarptı. Kazada yaralanan sürücü Fikret Pulut, eşi Zümriye, sekiz yaşındaki oğlu Ahmet ile akrabaları Sare Purut, Melike Purut, İlknur Durmuş ve Halil İbrahim Durmuş çevreden yetişenler tarafından Haydarpaşa Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Fikret Pulut ile eşi Zümriye Pulut ve İlknur Durmuş doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamadı. Durumunun ciddi olduğu belirlenen Halil İbrahim Durmuş ile diğer yaralılar ise tedavi altına alındı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı