Ege Haberleri

  Düğün yolunda av tüfekli pusu

  Tufan HAMARAT, Kadir ÖZEN / İZMİR (DHA)
  21.08.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  59 yaşındaki damat Hüseyin Vatan, kendisinden boşanmak isteyen 32 yaşındaki eşi Nilgün Vatan ve kayınvalidesinin yolunu kesip, her iki bacağından av tüfeği ile yaralayıp kaçtı.

  İZMİR’in Bornova İlçesi’ndeki olay, 5302 Sokak’ta meydana geldi. Ev hanımı Nilgün Vatan (32), eşi Hüseyin Vatan’dan (59) ayrılmak için 6 ay önce boşanma davası açtı. Sekiz yıl önce evlendiği eşinden ayrılmak istemeyen Hüseyin Vatan, 2 çocuk annesi eşi ile kayınvalidesi Keziban Atılgan’ı (54), bir yakınlarının sünnet düğününe giderken saklandığı sokak köşesinde av tüfeğiyle her iki bacaklarından da yaraladı. Olay yerinden kaçan ve ardından kayınpederinin oturduğu evin zilini çalan öfkeli koca, “Gidin leşlerinizi toplayın” diye bağırdıktan kaçtı.

  Ekmek almaya gidemiyorum

  Eşi ve kızı, damadı tarafından vurulan Mustafa Atılgan, 11 aydır damadının kendilerine sürekli zarar verdiğini belirtip, “Bizden para veya oturduğumuz evimizin tapusunu istiyor, vermediğimiz için de bunları yaşatıyor. Köfteci dükkanı açtık, onu kapattırdı. Şimdi ise evden çıkmamıza bile izin vermiyor. Önceleri bizden 5 bin TL istiyordu şimdi de 500 bin TL istiyor. Bana ve çocuklarıma gözdağı veriyor. Evden çıkamaz olduk, ekmek bile alamıyorum. Evmize yaklaşmaması için mahkeme kararı var. Buna rağmen tüfekle eşimi ve kızımı vurdu” diye konuştu. Abla ve annesinin yaralandığını öğrenip hastaneye koştuğunu anlatan ev hanımı Bilge Tay (35) ise, “Yaşı nedeniyle, ablamın bu adamla evlenmesine karşı çıktık ama engel olamadık. Son 11 aydır yaşamadığımız şey kalmadı, babama, eşime saldırdı. Can güvenliğimiz yok” dedi. Polis Hüseyin Vatan’ı arıyor.

  Leşinizi toplayın

  Evden fırlayıp eşi ve kızının kanlar içerisinde yerde yattığını gören Mustafa Atılgan (60) durumu sağlık ve polis ekiplerine bildirdi. Sağlık ekipleri olay yerinde ilk müdahalesini yaptığı yaralılardan Nilgün Vatan’ı Ege Üniversitesi Hastanesi’ne, anne Atılgan’ı ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Yaralıların durumunun ağır olduğu belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı