Ege Haberleri

EGE

  Düğün öncesi maç krizi

  Hürriyet Haber
  25 Mayıs 2000 - 00:00Son Güncelleme : 25 Mayıs 2000 - 00:01

  AYDINSPOR'un, sürpriz şekilde Ekstra Play-of'a kalması, Kulüp Başkanı Tansel Önder'in ailesinde düğün krizine yol açtı. Yarın Antalya'da Karabükspor ile karşılaşacak Efeler'in ilk maçı, Başkan Önder'in kardeşi Tahsin Önder ve nişanlısı Işıl Koyuncu'nun düğünüyle çakıştı.

  AYDINSPOR'un hiçbir maçını kaçırmayan kardeş Tahsin Önder, Antalya'daki karşılaşmada da bulunabilmek için düğün tarihini değiştirmek istedi. Ancak gelin adayının babası Bahtiyar Koyuncu, Mursallı Köyü geleneklerine göre 3 gün 3 gece sürecek düğünün tüm hazırlıklarının yapıldığını söyledi.

  KIZ evi düğün tarihini değiştirme imkanı olmadığını belirtince hava gerginleşti. Baba Bahtiyar Koyuncu, Başkan Tansel Önder ile görüşüp krizin çözülmesini istedi. Tansel Önder bir formül buldu, ailesini toplayarak, yarın başlayacak düğünün bir gün öne alınmasını önerdi.

  ARABULUCU ağabey, düğünün yarın yerine bugün başlamasını, üç yerine dört gün sürmesini teklif etti, olumlu yanıt aldı. Kız evinden, damata maç için bir gün izin çıktı. Damadın bulunmadığı geceye de, kadınların kına gecesi eğlencesi denk getirilerek kriz çözüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı