Gündem Haberleri

  Düğün mekanını teftiş

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  05.10.2007 - 00:15 | Son Güncelleme:

  /images/100/0x0/55ead144f018fbb8f8989b53CUMHURBAŞKANI Abdullah Gül ve eşi Hayrünnisa Gül, kızları Kübra Gül ile müstakbel damatları Mehmet Sarımermer’in İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’nde yapılacak düğünü nedeniyle dün 1.5 saat süreyle düğün mekanında incelemelerde bulundu. Strasbourg dönüşü Atatürk Havalimanı Devlet Konukevi’nden geçtikleri mekanda, Cumhurbaşkanı Gül’ün gelişi nedeniyle öğle saatlerinden itibaren çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Hayrünnisa Gül, daha önce iki kez hazırlıkları incelemek için mekana gelmişti. Önce kayınpederinin hastalığı, sonra da cumhurbaşkanlığı seçimi nedeniyle ertelenmek zorunda kalınan düğün, bayramın üçüncü günü yapılacak. Kübra Gül’ün nikah şahidi Başbakan Tayyip Erdoğan olacak.

  BEYAZ VE GÜMÜŞ Organizasyon şirketleri aracılığıyla, mekanda davetlilerin girişi için kırmızı ve mavi tüneller hazırlandı. Düğünün renkleri ise davetiyedeki gibi beyaz ve gümüş. Hem 4 bin 500 kişinin katılacağı nikáhın kıyılacağı İstanbul Gösteri ve Kongre Merkezi’nde hem de 500 kişiye düğün yemeğinin verileceği Adile Sultan Sarayı’nda bu renkler olacak. Zemin ise tamamen mavi şeffaf camla kaplandı. Gelin ve damat da, sahneye cam merdivenlerden yürüyerek gelecek.

  AKP’NİN REKLAMCISI Hayrünnisa Gül, organizasyon için 15 şirketle görüşüp Mywedding ile anlaştı. Düğün organizasyonun bütününü ise Başbakan Erdoğan’ın çocuklarının da düğününü organize eden, AKP’nin reklamcısı Erol Olçak’ın şirketi Alter üstlendi. Kübra Gül’ün gelinliği, Ankara Olgunlaşma Enstitüsü’nde hazırlandı. Canlı müziğin olmayacağı düğüne, iş, sanat, siyaset ve ailenin yakın dostları katılırken, törene yabancı konuk davet edilmedi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı