Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Düğün magandasına çöp toplama cezası

  Kemal KARADAĞ/ ÇORUM, (DHA)
  24 Ağustos 2009 - 16:26Son Güncelleme : 24 Ağustos 2009 - 16:26

  ÇORUM'da bir akrabasının düğününde tabancayla ateş eden Anavatan Partisi eski Belediye Meclis Üyesi 44 yaşındaki Mustafa Ö.'ye tutuksuz yargılandığı davada ‘17 ay süresince kapı kapı dolaşarak evlerden topladığı cam şişe, plastik, kağıt ve metal gibi atıkları satıp elde ettiği geliri ilköğretim okuluna bağışlama' cezası verildi.

  Merkeze bağlı Konaklı Beldesi'nde oturan ve 1999-2004 yılları arasında Anavatan Partisi'nden Belediye Meclis Üyeliği yapan çiftci 3 çocuk babası Mustafa Ö., 2005 yılı Kasım ayında bir akrabasının düğününde ruhsatsız tabancasıyla havaya ateş etti. Daha sonra jandarma tarafından yakalanan Mustafa Ö., Çorum 4'ncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandı.

  Geçen Mart ayında sonuçlanan duruşmada, mahkeme sanığa Denetimli Serbestlik Yasası uyarınca ruhsatsız silah bulundurmak ve meskun mahalde silah atma suçlarından, 17 ay süresince haftada 1 günü kapı kapı dolaşarak geri dönüşümü sağlanan cam şişe, kağıt, metal ve plastik atıkları beldedeki evlerden toplayarak satmasına karar verdi. Ayrıca mahkeme Mustafa Ö.’nün sattığı atıklardan elde ettiği parayı da Konaklı İlköğretim Okuluna bağışlayacağını belirtti.

  Cezasını çekmeye bugün başlayan ve beldedeki evleri dolaşarak atıkları toplayan Mustafa Ö., “Konaklı Beldesi'nde 1999-2004 döneminde Anavatan Partisi'nden Belediye Meclis üyesiydim. O zaman da beldeme hizmet ediyordum. Şimdi de mahkememizin kararıyla okulumuza ve beldemize hizmet ediyorum. Kanunun verdiği karara saygılıyım” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı