Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Düğün magandalarına para cezası

  Salih GÜNER/KIRŞEHİR, (DHA)
  04 Ağustos 2009 - 13:10Son Güncelleme : 04 Ağustos 2009 - 13:10

  KIRŞEHİR Emniyet Müdürlüğü, ‘Mutlu Düğünler Projesi' ile sevinçlerin yasa dönüşmemesi için seferberlik başlattı. Düğünlerde kuru sıkı tabancalarla ateş eden 5 kişiye 560'ar TL ceza yazıldı.

  Emniyet Müdürü Osman Öztürk, 14 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek, yaz mevsimiyle birlikte artış gösteren düğünlerde silah ve havai fişek atılması konusunda uyarılarda bulundu. ‘Mutlu Düğünler Projesi' kapsamında Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmalar sonucu 5 bin 729 sayılı ‘Ses ve Gaz Fişeği Atabilen Silahlar Hakkındaki Kanunu'nun 3'üncü maddesinin (a) fıkrasına göre işlem yapılan; E. K., R. A., S. A., S. L., Ş. S. B’ye, ‘Kurusıkı Tabanca Taşıma' suçundan İdari Yaptırım Karar Tutanağı düzenlenerek kişi başına 560 TL para cezası uygulandığı bildirildi.

  Yaz mevsimiyle birlikte artış gösteren ve özellikle sokak düğünlerinde düşüncesizce silah kullanarak bazı kişilerin yaralanmaları ya da yaşamlarını yitirmelerinin önüne geçmek amacı ile hayata geçirilen ‘Sıcak Bir Dost Eli, Güvenli ve Mutlu Düğünler Projesi’ kapsamında çalışmaların devam edeceği açıklandı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı