Dünya Haberleri

  Düğmelerini aç Monica

  Hürriyet Haber
  21.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD Başkanı Bill Clinton'ın büyük jüriye verdiği 4 saatlik ifadenin video bantlarıyla tanıkların ifadelerini kapsayan 2800 sayfalık belge bugün kamuoyuna açıklanacak. Sorgulamada Clinton, sorulara kaçamak cevaplar verirken Monica, tele-seks hikayelerini tüm detaylarıyla önüne gelene anlatıyor.

  İngiliz Mail Gazetesi'ne göre Hillary yine şehir dışına çıkmıştı. Saatler, geceyarısını geçmişti. Birden telefon çaldı. Ahizenin öteki ucunda Arkansas aksanı belirgin boğuk bir erkek sesi ‘Hi’ (Selam) diyordu. Devamını ise Monica şöyle anlatıyor:

  ‘Bir akşam, yemekten henüz geri dönmüştüm. Dostça sohbet ediyorduk, kimleri gördüğümü, neler yaptığımı anlatıyordum. Birden ‘Aklımda üzerinde ne olduğunu canlandırmaya çalışıyorum...' dedi. Elbisemi tarif ettim. Siyah sutyen ve külot giydiğimi söyledim. Bana elbisemin düğmelerini açmamı ve sutyenimi yukarı sıyırmamı söyledi. Vücudumu okşamaya başladığımda ikimiz de tahrik olduk. Ellerimi nereye götürmem gerektiğini söylüyordu. Her ikimiz için de çok seksiydi.'

  Bill Clinton, Oval Ofis'te oral seks yaptırdığı Monica'yı ilk kez aramıyordu. Daha önce de, daha sonra da aramıştı. Başkan'la telefonda sevişen Monica, ‘Bir defasında telefon çaldığında horul horul uyuyordum. Kıkırdıyordu, üzerimde gecelik olup olmadığını sordu. Olmadığını söyledim, o da bana çıplak vücudumu tarif etmeye başladı. Sanki vücudumun her santimini hafızasına kazımıştı. Yatakta benimle olmayı arzuladığını, ancak yanımda olamadığı için kendisine yardımcı olmamı istedi. Bir süre sonra vücuduma bazı şeyler yapmaya başladım, bunların neler olduğunu ona da söyledim. Bunları telefonda ona fısıldadığımda tahrik oldu' diye anlatıyor.

  BANTLAR BUGÜN

  Başkan Bill Clinton'ın 17 Ağustos tarihinde büyük jüriye verdiği ifadenin video bantları bugün saat TSİ 16.00'da kamuoyuna açıklanacak. Sorgulama sırasında gayet asabi bir tutum sergileyen ve odayı terketmeye çalışan Clinton, jüriye şu açıklamayı yaptıktan sonra kaçamak cevaplarla soruları geçiştirmeye çalışıyor:

  ‘Bayan Lewinsky'le 1996 ve 1997'nin başlarında yalnız kaldığımız bazı anlarda yanlış olan davranışlarda bulundum. Bu yakınlaşmalar, cinsel birleşmeyi kapsamıyor ve 17 Ocak 1998'de verdiğim ifade sırasında tarif edilen cinsel ilişkiye uymuyor. Bunlar uygunsuz mahrem ilişki kapsamına girer. Bu uygunsuz temaslar benim ısrarımla 1997'nin başlarında son buldu. Ayrıca Bayan Lewinsky ile cinsel şakalar içeren telefon görüşmelerim de oldu. Arkadaşlık olarak başlayan ilişkimizin bu tür bir ilişkiye dönüşmesinden pişmanlık duyuyorum ve tüm davranışlarımın sorumluluğunu üstleniyorum.'

  Skandal yüzünden Nobel'den oldu

  ABD Başkanı Bill Clinton'ın Beyaz Saray stajyeri Monica Lewinsky ile girdiği ilişkiden dolayı Nobel barış ödülünü elinden kaçırdığı öne sürüldü. İngiliz Mail on Sunday Gazetesi'nin haberine göre ABD Başkanı Clinton, Kuzey İrlanda görüşmelerinde arabuluculuk yapan Amerikalı senatör George Mitchell ile birlikte İrlanda barışında oynadıkları rolden ötürü 1998 Nobel barış ödülüne aday gösteriliyordu. Bu yılki Nobel'e 139 kişinin aday gösterildiği, ancak seks skandalının ardından Clinton'ın şansının azaldığı belirtiliyor. Bu durumda Nobel ödülünün İrlanda'da uzlaşma sağlayarak ateşkes sağlanmasında etkili olduğu için tek başına George Mitchell'e verilebileceği bildiriliyor.

  Telefonda seks

  Dört saatlik sorgulamada sıkıntılı anlar yaşayan Clinton ‘Bugün burada olmamak için dünyadaki herşeyi verirdim’ demiş. Monica'nın telefon seksiyle ilgili ifadesi ise Clinton'ın tabutuna çakılan son çivi olarak görülüyor.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı